Daha Genç Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Yılların geçmesiyle gerek yüzünüzde beliren çizgiler gerekse cildinizin yıpranmış görüntüsü en önemli giysiniz olan cildinizin yaşlanmasını ele verebilmektedir. Doğru bir cilt bakımı ile özellikle yüzünüz olmak üzere tüm vücudunuzun genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Daha genç bir cilde sahip olmak için pek çok kozmetik ürünlerinden yararlanabileceğiniz gibi günlük hayatta dikkat edeceğiniz unsurlarla vücudunuzun gençliğini korumanız mümkün.

Güneş ve Güneşten Korunma

Güneşe fazlaca maruz kalmak güneşin zararlı ışınlarının vücudunuzun genetik yapısıyla etkileşim içerisine girerek kırışmasına sebebiyet vermektedir. Yaş ilerledikçe de deri altındaki azalan yağlar esnekliğini yitirerek kırışıklıklara neden olacaktır. Mümkün olduğu kadar cildinizi korumanız gerekecektir. Yüksek koruyucu faktörlü güneş kremlerinden faydalanarak yaz veya kış her mevsim güneşin zararlı ışınlarından korunmak, oluşabilecek güneş lekelerinden kaçınmak, oluşabilecek güneş yanığını engellemek ve en önemlisi çizgilerin oluşumundan korunmak için cildinizi koruyabilirsiniz.

Uyku İle Cilt Yeniliği

Cildiniz için yapacağınız en doğru uygulamalardan biri de günde en az 8 saat uyuyarak cildinizin yenilenmesini sağlamak olacaktır. Bir düzen içerisinde geçireceğiniz rahat uyku cilt hücrelerinizin uyurken daha hızlı yenilenmesini sağlayacaktır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu uykuyu almadığında cildiniz kendini yenileyemeyeceği için kuru, solgun ve yıpranmış görünecektir. Zamanla cildinize yerleşecek olan bu görüntüye dur diyerek güzelliğiniz ve sağlıklı bir cilt için uykuyu ihmal etmemeniz gerekir.

Göz Çevresi Etkisi

Yüzünüzde diğer bölgelere göre daha kuru, daha hassas ve daha az yağ içeren göz çevresi yaşlanan cildinizi ele veren ilk yer olacaktır. Yüzünüzün düğer bölgelerine oranla daha çabuk kırışan göz kenarları için göz çevrenize özel aynı zamanda cilt tipiniz için de uygun kremlerle bakımı ihmal etmemeniz gerekir. Yatarken yastığınızı başınızı yüksekte tutacak yaştıklar kullanmanız gözaltı morlukları ve şişliklerini gideren düzenli bakımları göz çevrenize uygulamanız göz çevrenizde oluşabilecek şişlik, morluk veya kırışıklıkları gidererek daha genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Suyun Cildin Yenilenmesinde Etkisi

Su içerek cildinizin canlı ve duru görünmesini sağlayabilirsiniz. Günde en az iki litre tüketmeniz gereken su miktarı gerek ter yoluyla gerek idrar yoluyla vücudunuzdaki tüm toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır. Su ile yenileyebileceğiniz cildiniz tüm vücudunuzda hücrelerin yenilenmesiyle hayat bulacak.

Ayrıca vücudunuzu genç bir görüme kavuşturmak için ellerinizi de ihmal etmemeniz gerekir. Özellikle ev hanımlarının sıkça mutfakta yer alması gün içerisinde sürekli olarak deterjanla uğraşmasına ve buna bağlı olarak ellerinin yıpranmasına sebebiyet verebilmektedir. Genç görünümünüzde ellerinizin sizi ele vermesini istemiyorsanız sabah ve akşam mutlaka nemlendirici veya onarıcı kremle ellerinizin bakımını yapmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.