Daha Kalıcı Fön İçin Tavsiyeler

Fön çektirdiğiniz zaman kendinizi bambaşka hissedersiniz. O güzel görünüm sizi öyle etkiler ki, birkaç gün bozulmamasını istersiniz. Aslında bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Vereceğimiz tavsiyeler sayesinde, saçınızı yıkamadan birkaç gün geçirmenizi sağlayabiliriz!

Saç Diplerinin Sönmesine Engel Olun

Fönünüz yeni olduğu halde, saç yapınızdan dolayı sönmeler mi yaşıyorsunuz? Bu durumun önüne geçmek için, saçlarınızı öne doğru atın ve kurutma makinesini elinize alın. Saçınıza sıcak hava vermeye başlayarak hareketlenmesini sağlayın. Saçlarınızın hareketlendiğini hissettiğiniz an, bu kez soğuk hava özelliğini kullanarak işlemi devam ettirin. Birkaç dakika sonra, sönen saçlarınızın hacim kazandığını göreceksiniz.

Saçın Taze Görüntüsünü Geri Kazanın

Saçtaki fön ışıltısını kaybettiğinde, kuru şampuan uygulandığı bilinir. Ancak siz bu işlemi şimdilik erteleyebilirsiniz. Farklı bir işlem uygulayarak saçlarınıza volüm vermeniz mümkün olabilir. Bunun için başınızın üst kısmında kalan saç diplerine biraz krepe uygulayabilirsiniz. Ardından saçlarınızı öne atarak, kullanacağınız tarağa sprey sıkın. Bu tarakla saçlarınızı taradığınızda, tazelenip canlandığını farkedeceksiniz.

Saçınızın Yağlanmasını Durdurun

Saçınıza ne kadar fazla ürün kullanırsanız, yağlanma sürecini o kadar hızlı bir hale getirirsiniz. Bu durumda ise, bir üst başlıkta bahsettiğimiz kuru şampuan işlemini uygulamak yerinde olacaktır. Saç diplerinde oluşan yağı kuru şampuan kullanarak kontrol etmelisiniz. Ardından saç uçlarına, bir miktar deniz tuzu spreyi sıkabilirsiniz. Bu işlemler sayesinde saçınız hem doğal hem de uğraşa gerek kalmayacak bir hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

1 Yorum

  1. Bir türlü kuaförlerin çektiği gibi düzgün fön çekmesini beceremiyorum. Vermiş olduğunuz önerileri uygulayacağım umarım bende güzel bir fön çekerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.