Dekolte Bölgesi İçin Maskeler

Paylaş
 

Yaşın ilerlemesi, güneş ışınlarının olumsuz etkisi, çevresel ve genetik faktörler vücudun belli yerlerinde kırışmasına, lekelenmesi, ton değişmesine neden olmaktadır. Özellikle boyun ve göğüs bölgende daha da ön plana çıkar. “Dekolte bölgesi” olarak isimlendirilen bu alan için evde ekonomik ve doğal malzemelerle kendi maskenizi yapabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin doğal olması, verilen ölçülere sadık kalınması “dekolte bölgesi maskelerinin” etkisini arttıracaktır. Dilerseniz, memnuniyet yaratan maskelere bir göz atalım:

Ballı Maske

1 tatlı kaşığı bal, 1 yemek kaşığı mısır nişastası, 1 yumurtanın akının cam kasenin içinde karıştırın. Cam kase karışımların kendi içinde daha sağlıklı özdeşleşmesini sağlar. Malzemeler krem kıvamına gelene kadar devam edin. Temiz olan dekolte bölgesine haftada iki kez 20 dakika bekletin ve bol su ile durulayın. Etkili sonuç almak için düzenli olarak uygulayın.

Limonlu Maske

1 limon, 1 yumurta akı, 2 tatlı kaşığı buğday yağı dekolte maskesi için gerekli olan malzemelerdir. Cam kaseye yumurtanın akını alarak çırpın. Bütün bir taze limonun suyunu sıkarak ilave edin. Buğday yağını karışıma çırpmaya devam ederek ekleyin. Bölgenin temiz olması önemlidir. Açık olan gözenekler sayesinde cilt karışımı daha kolay emecektir. 20 dakika bekletip soğuk suyla yıkayın.

Patatesli Maske

İhtiyacımız olan; 1 orta boy haşlanmış patates, 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı kayısı yağı, gazlı bez. Patatesi kabuklarıyla haşladıktan sonra soyup ezelim. Püre haline gelen patatese balı, yumurta sarısı ve kayısı yağını da katarak karıştırmaya devam edin. Temizlenmiş cildinize uygulayın. Üzerini gazlı bezle kapatın. Yarım saat bekleyin ve durulayın. Haftada iki kez düzenli olarak uygulayın. Birkaç ayda etkili sonuç alacaksınız.

Pekmez Maskesi

1’er çorba kaşığı üzüm pekmezi, buğday özü, yulaf unu karıştırın ve bir tülbent üzerine alın. Dekolte bölgenize serin. Yarım saat beklettikten sonra bol suyla temizleyin. Uygulama sonrası cildiniz nemlendirin. Bu maske de haftada iki kez düzenle uygulanmalıdır.

Bu yazı 1167 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.