Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Paylaş
 

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler bazı durumlarda can sıkıcı olabiliyor. Özellikle bayanlarda ağda sonrasında deri altında kalan tüyler, estetik anlamda kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Birçok tüy alma yönteminden sonra kırılan tüyler deri altından yeniden çıkarak tekrar tüy alma ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Bayanlarda epilasyon sonrası özellikle bacaklarda meydana gelen ve kıl dönmesi adı da verilen bu durum şikayet konusu olmaktadır. Bu konuyla ilgili güvenilir, doğal bir yöntem bulunmaktadır.

Deri Altında Uzayan Kıllara Doğal Çözüm

Son derece kolay bir şekilde elde edebileceğiniz malzemelerle birlikte deri altında uzayan kıllara kısa sürede çözüm üretebilirsiniz. Bu da psikolojik olarak rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır.

  • 1 çay kaşığı deniz tuzu
  • Yarım fincan kahve telvesi
  • 1 çay kaşığı kekik yağı
  • 1 adet limon
  • 1 yemek kaşığı susam yağı

Hazırlanışı ve Uygulanması
Öncelikle limonun kabuklarını rendeleyerek 1 yemek kaşığı limon kabuğunu cam bir kaba almalıyız. Bu kabın içerisine kekik ve susam yağını ekliyoruz. Sonrasında deniz tuzu ve kahve telvesini ekleyerek tüm bu malzemeleri karıştırıyoruz. Bu karışımı deri altında tüylenmeden şikayetçi olunan bölgelere masaj yaparak uyguluyoruz. Karışımı biraz beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp nemlendirici kremle masaj yapıyoruz. Bu karışımı her ağda ya da epilasyon sonrasında uygulamanız kıl dönmesi riskini oldukça azaltacak ve sizleri rahatlatacaktır.

Bu yazı 3910 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.