Dermabel Deri Merhemi

Paylaş
 

Dermabel Krem Nedir?

Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı kullanılan bir ilaçtır. Bu tür sağlık sorunlarına neden olan kimyasalların etkisini en az düzeye indirmektedir. Kaşıntı önleme, iyileştirme ve kan damarlarını büzme gibi önemli etkilere sahiptir.

Dermabel Krem Nelere İyi Geliyor?

Deri üzerinde kimyasal unsurlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Özellikle iltihap, kızarıklık ve kimyasallara bağlı olarak ortaya çıkan şişlikler de tedavi edici özellikleri çok fazladır. Özellikle kronik iltihablı durumlarda dermabel etkilidir. Pek çok deri iltihabında etkili sonuçlar veren bir ilaçtır. İlacın etken maddesi olarak betametazon karşımıza çıkıyor.

Dermabel Krem Nasıl Kullanılır?

Genel olarak reçete ile satılan ilaçlardan biridir. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanızda yarar vardır. Yanlış ve talimat dışı kullanımlardan kaçınmalısınız. İltihablı bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulanması önerilmektedir. Çok hafif harekerlerle problemli yüzeye uygulanmalıdır. Uygulama yapılan bölgenin kapatılmaması çok önemlidir. Günde iki defa kullanılması uygundur.

dermabel krem

Dermabel Krem Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

  • İlacın etken maddelerine karşı alerjinizin olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.
  • Doktor tavsiyesi olmadan çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Özellikle kıvrımlı bölgelerde doktor kontrolü dışında kullanılmamalıdır.
  • Sivilce ve rozase hastalıklarının tedavisinde kullanılması tehlikelidir.
  • Anüs ve genital bölgelerde de kullanılması yasaktır.
  • Mantar ve benzer sorunların tedavisi için uygun değildir.
  • Tedavi boyunca cildi tahriş edecek kimyasalları kullanmaktan kaçınmalısınız.

Dermabel Kremin Yan Etkileri

Dermabel kreminin yaygın yan etkileri arasında yanma, döküntü ve kaşıntı yer almaktadır. Bunun dışında nefes alma zorlukları, karın ağrısı, kurdeşen, yüz ve çevresinde şişlik gibi durumlarda olabilmektedir. Bu gibi durumlarda doktora başvurmakta fayda vardır.

Dermabel Krem Fiyat

Ağırlığı 30 gr olan Dermabel krem fiyatı 2018 yılında 13,68 TL dir.

Bu yazı 3400 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.