Diş Bakımı İçin Üretilen Black Powder Nedir

Paylaş
 

Sarı sabır yani bir diğer adı ile aloe vera günümüzde bir çok kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Oldukça zengin içeriği ve insan üzerinde ki etkileri nedeni ile bir çok ürün içerisinde yer almaktadır. Son zamanlarda black powder adlı diş bakım ve diş beyazlatma ürünü içerisinde de yer aldığından bahsedilerek dikkatleri tekrar üzerine çekmiştir. Bugüne kadar bir çok kozmetik ürün içerisinde yer almış ancak hiç bir diş bakım ürününde yer akmamıştı. Bu nedenden dolayı da ayrıca merakları üzerine çekmiştir. Diş beyazlatma ve ya diş bakım ürünü içerisinde kullanılmasının nedeni sarı sabır yani aloe vera içerisinde yer alan etken maddelerden kaynaklanmaktadır. Bu etken maddeler diş üzerinde de çok etkili ve aynı zamanda dişlerin ihtiyacı olan etken maddeler olduğundan dolayı özellikle black powder*(http://blackpowder.gen.tr) içerisinde yer almıştır. Bu etken maddelere gelince; vitaminlerden A, B1, B2, B3 ve B6, C ve E vitaminlerini bünyesinde barındırır ve B12 vitamini açısından da oldukça zengin bir bitki çeşididir. Aynı zamanda içeriğinde yer alan mineraller ise; folik asit, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir, krom, sodyum, potasyum, manganez ve bakır bileşenlerinden oluşmaktadır. Dişlerin ihtiyaç duyduğu hemen hemen tüm vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırdığı görülmektedir. Bu doğrultuda da black powder içerisinde yer alması da normal ve hatta olması gereken bir bitki çeşidi olarak bilinmektedir.

Yani sadece diş beyazlatma ürünü olarak aldığınız bir ürün ile aslında dişlerinizin bakımını da sağlamış oluyorsunuz. Özellikle black powder instagtam sayfasında çoğunlukla diş beyazlatma üzerinde ki etkileri anlatılmış ve özellikle bununla ilgili görseller sayfalarında paylaşılmıştır. Fakat aslında diş bakımında da sizlere ciddi anlamda etki sunacağından dolayı özellikle bu yönünden de bahsetmek gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü aslında dişlerin sararması da dişlerin bakımının sağlanmamasından kaynaklanmaktadır ve aslında bireylerin özellikle bu konu üzerinde durarak dişlerin bakımını sağlamaları gerektiği konusunda bilinçlendirilmeleri gerekmektedir. Ne kadar doğru black powder diş tozu ile bakım uygulanır ise o kadar doğru bir sonuç alınacak ve dişleriniz her zaman bembeyaz kalacaktır. Beyazlayan dişlerinizin bir daha sararmaması için de bu bakıma her zaman özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi durumda tekrar dişlerinizin sararmasına neden olursunuz ve dolayısı ile ilerleyen zamanlarda tekrar dişlerinizi beyazlatmak için kullanım yaomak durumu ile karşı karşıya kalırsınız.

Bu yazı 1285 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.