Doğal Cilt Bakımı

Paylaş
 

Cilt bakımı sadece güzellik için değil sağlık içinde önemli bir faktördür. Yaş ilerledikçe vücudumuz gibi cildimizde yaşlanır ve cildimizde kırışıklıklar lekeler meydana gelir. Sigara içimi, stres, güneş ışınları, kötü hava koşulları, yanlış kozmetik ürünleri kullanmak ve sağlıklı beslenmemek başlı başına cildi etkilemektedir. Bu faktörlerin etkileri en aza indirmek ve yaşlandıkça güzelliğiniz kaybetmemek için doğal cilt bakımı çok önemlidir. Haftada kendinize  bir saat ayırarak sadece mutfakta bulunan ürünlere harika maskeler yapabilir ve yılların etkisini yok edebilirsiniz.

Doğal ürünler kullanmak cildinizi için yapabileceğiniz en sağlıklı seçimdir, çünkü kimyasal ürünlerin yararından çok zararlı bulunmaktadır. Bir yeri düzelteyim derken başka bir yere dönüşümü olmayacak hasarlar verebilirsiniz.  organlarımız ile dış dünya arasında köprü kuran cildimiz sağlığımız için çok önemlidir sürekli bakıma ihtiyacı vardır. Cilt bakımı için ilk önce cildimizi temiz tutmamız  ve nem ihtiyacını karşılamamız gerekir, bunun için saf zeytin yağ sabunları kullanmak en iyi yöntemdi. Temiz bir cilt her zaman için güzel görünmekte ve pırlanta gibi ışıldamaktadır.

Sağlıklı bir cilt için en önemli diğer faktör ölü derileri ciltten atmaktır, öl deriler ciltte bir katman oluşturmakta ve nefes aldırmamaktır. Bu durum içinse mutfaklarımızda bulunan limon bire birdir. Yarım limonu su ile inceltip bir pamuk yardımıyla cildine yayıp 5 dakika bekletin ve genç bir cilde merhaba deyin. Üstelik limon ciltteki yağı emer ve sivilce oluşumunu önler.

Genç cilt yapı için  bakım kadar yediklerimiz ve içtiklerimiz çok önem içermektedir, doğal ürünler tüketmek organlarımızı sağlıklı çalışmasını sağlar. Su tüketmek cilt güzelliğimiz için olmaz olmazıdır, su kırışıklıkları önler, nem seviyesini   dengede tutar, leke oluşumunu ve bizi tok tutar.

Bu yazı 1479 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.