Doğal Cilt Beyazlatıcı Maske

Cildim daha parlak olsun diyenler için denenebilecek birçok yöntem olmasına rağmen, hiçbir denemede etkili sonuç alınamadığı için yine kozmetik ürünlere yöneliniyor. Bu da cilt sağlığı için tehlikeler yaratıyor. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılan kozmetik ürünler ve özellikle de beyazlatıcı ürünler ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu neden ile doktorlar da dahil olmak üzere profesyoneller her zaman için doğal cilt beyazlatıcı maske alternatiflerini tavsiye ediyor.

Cildimizde bulunan hücreler zaman içinde deforme olarak sarkma ve matlaşma gibi durumlara maruz kalır. Bunun nedenleri arasında hava etkileri, sıcaklık, kozmetik ürünler, alkol, sigara gibi etkileri sayabiliriz. Hal böyle olunca maske ve bakım ürünleri bayanların her zaman için gözdesi oluyor. Peki beyazlatıcı doğal maskeler ile de cildinizi daha beyaz ve aydınlık göstere bileceğinizi biliyor muydunuz? Doğal cilt beyazlatıcı maske tariflerini hemen sayalım;

Pirinç Maskesi

Cildinize süreceğiniz pirinç suyu, düzenli kullanımda ciddi başarılı sonuçlar veriyor. Pirinci suda bekleterek suyunu bir pamuk yardımı ile cildinize sürün. Yarım saat sonra cildinizi yıkayın. Haftada 3 kez kesin olarak uygulayın. Sonuca şaşıracaksınız.

Karbonat Maskesi

Karbonatın faydaları ve etkileri yadsınamaz. Karbonatı macun haline getirerek limon suyu ile karıştırın. Cildinizde hissedeceğiniz yanma maskenin işe yaradığının bir göstergesidir. Doğal cilt beyazlatıcı maske tarifleri arasında en etkilisidir. Haftada 3 kez uygulayarak daha berrak ve beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Çilek Maskesi

Çilek içeriğindeki mucizevi etki sayesinde cildinize sürdüğünüz anda cildinizi parlatacaktır. Cildinize uygular uygulamaz sonucu hemen görürsünüz. Cildinizi bir anda temizler ve istediğiniz berrak görünüme kavuşursunuz. Cildinizi beyazlatmanın haricinde en çok verdiği parlaklık ile bilinir. Extra ilave edilecek bir şey yoktur. Yani uygulaması en kolay maskelerden birisidir.

Elma Sirkesi ve Yoğurt Maskesi

Sirke ve yoğurt ikilisi cildinizi beyazlatmada 1 aylık bir uygulama sonucunda sizi şaşırtacak sonuçlar verir. Sirke ve yoğurdu karıştırıp yüzünüze uygulayın. Maske biraz cıvık olacağından bunu banyoda yapmanızı tavsiye ederiz. Cildinizin anında nemlenerek temizlendiğini göreceksiniz. Doğal cilt beyazlatıcı maske tariflerinin devi olan bu maske ile düzenli kullanımda istediğiniz beyazlığa kavuşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

1 Yorum

  1. Gül suyu harika bi yöntem 1 2 senedir kullaniyorm ve cildim bembeyaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.