Doğal Güzellik Maskeleri

Paylaş
 

Cilt bakımında bitkilerin yeri ve önemi çok büyüktür. Birçok krem, maske ve bakım ürününün içeriğinde, mutlaka bitkiler ya da özleri yer almaktadır. Ancak bu kremlerin piyasadaki fiyatları, bazen oldukça yüksek olabiliyor. Bu durumda birçok kişi, içeriği bilinmeyen ve ucuz ürünlere yönelerek, cildini tehlikeye atıyor. Bu nedenle en doğru yol, evde bitkilerle yapabileceğiniz güzellik maskelerinden geçiyor. İşte kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz ve ucuza mal edebileceğiniz birkaç tarif;

Normal ve Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

 

Elmalı Krema Maskesi

Bir adet elmanın kabuğunu soyun. Ardından rendenin ince kısmıyla rendeleyin. Uygun bir kaba aldığınız elma rendesinin üzerine, dolu dolu 1 yemek kaşığı krema ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüz, boyun ve dekolte bölgenize sürerek kullanabilirsiniz. Maske 10 dakika bekledikten sonra, cildinizi ılık suyla durlayabilirsiniz.

Salatalık, Limon ve Havuçlu Maske

1 adet orta boy salatalığın kabuğunu soyun. Salatalığı iyice kıyılacak şekilde, rondodan geçirin ve tülbent yardımıyla suyunu ayırın. Ayırdığınız salatalık suyunun içine yarım limon suyu, 50 cl havuç suyu ve 25 gram badem yağı ekleyerek iyice çalkalayın. Hazırladığınız karışımı akşam saatlerinde, kullanmadan önce çalkalayın ve ardından bir pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin.

Kuru ve Kırışık Ciltler İçin Maske Tarifi


Patates Maskesi

1 adet patatesi yıkayın ve rendeleyin. Ardından bir tülbent yardımıyla suyunu çıkarın. Çıkardığınız patates suyunu, akşam saatlerinde kağıt mendille cildinize uygulayın. Mendil ile kompres yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede ilerleyen zamanlarda, cildinizdeki çizgilerin yok olduğunu farkedeceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske

 

Çökelek Maskesi

4 yemek kaşığı çökelek, 10 ml gülsuyu, 1 fincan ılık süt, 10 ml adaçayı ve destile suyunu mikserle iyice karıştırın. Bu karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayıp, 30 dakika bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın.

Bu yazı 1421 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.