Anasayfa / Makyaj / Doğal Makyaj Temizleme Suyu

Doğal Makyaj Temizleme Suyu

Günümüzde her yerde değişik içeriklerde makyaj temizleme sütü ya da makyaj temizleme suyu satılmaktadır. Bu ürünler bazen ücret olarak yüksek geldiği için kadınlar tarafından kullanılmaz ve sadece su ile makyaj temizliği yapılır. Bu cildin sadece görünürde temizlenmesini sağlar ve gözle görülmeyen makyaj kalıntıları zamanla cildin yapısına zarar verir. Makyaj temizleme ürünlerini alacak durumunuz yoksa evde sürekli bulunan malzemeler ile kendi makyaj temizleme suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Aşağıda verilen doğal makyaj temizleme suyu tariflerinden kendinize en uygununu seçip hazırlayarak daha derinlemesine cilt temizliği yapabilirsiniz.

  •  Salatalıklı makyaj temizleme suyu: Bu doğal makyaj temizleme suyu için 1 adet büyük salatalık ve 1 su bardağı kadar süte ihtiyaç duyulur. Hazırlanması için salatalık kabukları ile birlikte rendelenir ve sütün içine konulur. Süt süzgeçten geçirilir ve posasız bir karışım elde edilir. Bu karışım ile cildinizi temizleyebilir, makyaj sonrası kalıntıları temizlemek için de kullanabilirsiniz.
  • Yeşil elmalı makyaj temizleme suyu: Bu tarif için 1 adet yeşil elma, yarım litre süt ve 1 yemek kaşığı kadar badem yağına ihtiyaç duyulur. Hazırlanışı için elma kabukları ile rendelenir ve sütün içine karıştırılır. Karışım süzgeçten geçirilir ve badem yağı eklenir. Hazır hale gelen karışım cilt temizlenmesinde kullanılabilir.
  • Ballı makyaj temizleme suyu: Ballı makyaj temizleme suyu için 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı un ve 1 yemek kaşığı su karıştırılır. Kıvam alan karşım tüm yüz bölgesine ve boyuna ovalanarak yedirilir. 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Bu tarifler ile hem sağlıklı, hem de ekonomik bir şekilde cilt temizliğinizi yapabilir, makyajın kalıcı zararlarından kendinizi koruyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Mac Makyaj Ürünlerinde İnternet Avantajı!

Profesyonel makyaj uygulamalarının vazgeçilmez markalarından biri olan Mac her geçen dönem ürün serilerini yeniliyor ve …

1 Yorum

  1. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Doğal cilt bakımı için çok gerekli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir