Doğal Tariflerle Saç Bakımı

Saç bakımı, saçlarına önem veren kadınlar için neredeyse vazgeçilmez bir rutindir. Göz dolduran, sağlıklı, parlak saçlara sahip olmak kolay değildir. Düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Bunun için piyasada satılan kozmetik ürünler çoğu zaman kişinin bütçesini zorlar. Ancak sağlıklı, dolgun ve parlak saçlara sahip olmanın tek yolu kozmetik ürünler değildir. Evde hazırlanacak kürler ile sağlıklı saçlara sahip olunabilir.

Saç bakımı için hazırlanan kürler ya da maskeler haftada bir kez aksatılmadan uygulanmalıdır. Ayrıca maske ve kürleri uygulamadan önce saçların temiz olduğundan emin olunmalıdır. Evde kolay ve masrafsız bir şekilde hazırlanabilecek bazı maskeler şunlardır:

Lavantalı Saç Maskesi

Lavanta maskesi için gerekli malzemeler oldukça azdır. 3,5 su bardağı kaynamış suya, 50 gram lavanta eklenir ve demlenmesi beklenir. Karışım ılıdığında süzgeçten geçirilir. Bu karışım ile saçlar yıkandıktan sonra, 30 dakika kadar beklenmeli ve ardından durulanmalıdır. Lavanta maskesi, özellikle saç dökülmesi şikayeti yaşayanlar için oldukça faydalı olacaktır.

zeytinyağı saç maskesi

Zeytinyağı Saç Maskesi

Beslenme açısından sayısız faydası olan zeytinyağı, uygulandığında saçlar içinde büyük fayda sağlar. Saçlara parlaklık verir ve canlılık kazandırır. Yarım su bardağı zeytinyağına, 1 adet yumurta sarısı eklenir ve saça sürülür. Bu maske yaklaşık 30 dakika saçta bekletilir ve durulanır. Düzenli olarak uygulandığı takdirde, saçlarda belirgin olarak iyileşme meydana gelecektir.

Ballı Saç Maskesi

Bal, cildi tedavi edici, mucizevi bir besindir. Ancak sadece cilt için değil, saçlar içinde oldukça faydalıdır. Saçlara parlak bir görünüm kazandırır. Yarım tatlı kaşığı bal ile 4 su bardağı sıcak su karıştırılır ve saç diplerine gelmemesine dikkat ederek uygulanır. Bu maske düzenli bir şekilde uygulandığında, saçların parlaklığının geri geldiği görülür.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.