Doğal ve Muhteşem Dalgalar İçin Saç Kurutma Teknikleri

Doğal görünen saçları kim istemez? Hem doğal hem de muhteşem dalgalar ise hayal olmaktan çıkıyor. Saçlarınızı kuruturken dikkat edeceğiniz birkaç şey sayesinde, muhteşem görünen ve doğallığını koruyan dalgalar elde edebilirsiniz. İşte bunun için uygulamanız gereken birkaç saç kurutma tekniği;

Düz Saçlar İçin

Stil kokan dalgalara sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey dalga belirginleştirici köpük kullanmak! Saçınıza bir miktar bahsettiğimiz üründen sürün. Öne düşen saçları kulak arkası yapın ve saçınızı dörde bölün. Ardından böldüğünüz bölümleri ayrı ayrı olacak şekilde etrafında çevirin. Bunu çevrilebildiği kadar devam ettirmelisiniz. Daha sonra saçlarınızı kurutma makinesi yardımıyla kurutun. Unutmayın saçınızı ne kadar çok çevirebilirseniz, o kadar göz doldurucu dalga sahibi olursunuz.

Dalgalı Saçlar İçin

Hali hazırda dalgalı saçlara sahipseniz, saçınızın kulak üstüne gelen kısımlarını çok sıkı olmayacak şekilde örmelisiniz. Ardından saç kurutma makinesiyle kurutup, örgülerinizi çözmeniz yeterli. Harika dalgalarınız hazır!

Hafif Kıvırcık Saçlar İçin

Bu tip saçlara sahipseniz, yapacağınız ilk şey saç düzleştirici bir saç ürününü saçınıza uygulamak. Ardından saçınızı 4 bölüme ayırın ve her bölümünü sıkıca örün. Saçlarınıza hafifçe kurutma işlemi uyguladıktan sonra, uykuya dalabilirsiniz. Yeni güne uyandığınızda, muhteşem dalgalar sizi bekliyor olacak.

Çok Kıvırcık Saçlar İçin

Çok kıvırcık saçlara sahip olanlar, mutlaka su bazlı saç köpüğü uygulaması yapmalı. Bu ürünü saçınıza uyguladıktan sonra, saçlarınızı iyice taramanız gerek. Ardından elastik bir toka yardımıyla, saçınıza yüksek atkuyruğu modeli yapın. Saçını bu şekilde kurutup atkuyruğunuzu açtığınız zaman, oluşan harika dalgalara inanamayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.