Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılmalı?

Paylaş
 

Dolgun dudaklar kadınlar arasında güzelliğin bir parçası olarak kabul edilir. Daha genç ve dikkat çekici bir görünüme kavuşmakta etkili olan dolgun dudaklara, evde yapılabilecek dudak bakımı, dolgunlaştırma yöntemleri ve değişik makyaj hileleri ile sahip olmak mümkün.

Dolgun Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

 • Dolgun dudak görünümü için kullanılan ruj ve dudak kalemlerinin açık tonlarda olmasına dikkat edin. Açık tonlu ruj ve dudak kalemleri her zaman daha dolgun bir dudak görünümü sağlar.
 • Eğer hem koyu renk ruj kullanıp hem de dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudağınızın orta bölgesine parlaklık katmak için daha açık renk tonda bir ruj uygulamalısınız.
 • Kullanacağınız dudak kalemi ile dudak renginizin aynı olması ve ruj sürmeden önce dudaklara fondoten ya da kapatıcı uygulanması dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.
 • Dudaklarda tonlamaların ortadan kenarlara koyulaşması daha dolgun bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu nedenle dudak kenarlarına koyu renk dudak kalemi uygulanması gerekir.

Makyaj hileleri dışında evde yapabileceğiniz pratik uygulamalar ile daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Evde Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

 • Nemli ve pürüzsüz dudaklar her zaman olduğundan daha dolgun görünüler. Bunun için dudaklarınızı her gün temiz ve yumuşak bir diş fırçası ile masaj yaparak fırçalamalısınız.
 • Dudaklarınızın nem dengesini koruması için nemlendirici krem ve doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. Tarçın, nane ve acı biber yağları dudak dolgunlaştırmada en etkili doğal yağlardır. Bu yağları düzenli bir şekilde dudaklarınıza uyguladığınızda daha dolgun bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz.
 • Daha dolgun dudaklara sahip olmak için dudak egzersizlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için a, o, u, e harflerini hızlı şekilde söyleyip derin bir nefes alarak yanaklarınızı şişirin ve sonra yavaşça nefesinizi dışarı verin. Bu egzersizi ilk 1 ayda 10 kere daha sonraki aylarda 20 kere olarak arttırarak devam edebilir ve haftada 3 gün uygulayabilirsiniz.
Bu yazı 3190 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Hande Gülcan dedi ki:

  Dolgun dudaklar özellikle erkeklerin dikkatini çekmek için olmazsa olmaz. Ancak hiç düşünmediğim konulardan birisidir. Fakat yazı oldukça açıklayıcı olmuş

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.