Dudak Dolgunlaştıran Bitkiler ve Kullanımı

Paylaş
 

Özellikle kadınlar dolgun dudaklara sahip olmak için, çok fazla çaba gösterirler. Dolgun ve gösterişli dudaklar için, yüksek miktarda paralar harcayan birçok insan vardır. Ancak dolgun dudaklara sahip olmak için, doğanın nimetlerinden faydalanmak mümkün. Mutfağımızın baş köşesinde yer alan bazı bitkiler, dudak dolgunlaştırıcı etkisi ile sizleri şaşırtacak. İşte dudak dolgunlaştıran bitkiler ve kullanımı;

 

 

Tarçın

Dudaklarınız için kullandığınız bakım ürünleri, ruj ve parlatıcıların içine 6 damla tarçın yağı ilave edip, 1 adet E vitamini kapsülü ve 5 çorba kaşığı zeytinyağı eklerseniz, hazırladığınız karışım dudaklarınıza dolgun bir görüntü kazandıracaktır.

Yulaf

1 adet yumurtanın sarısını ve 5 gram yulafı iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürdükten sonra, 10 dakika bekleyin. Ardından diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayarak, maskeyi çıkarın. Peeling etkisi gösteren yulaf maskesi, ölü dokuyu alarak dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Kırmızı Biber

1 çorba kaşığı vazelin, 2 damla nane yağı, tarçın ve kırmızıbiber ile hazırlayacağınız karışımı, parmaklarınız yardımıyla dudaklarınıza sürün. Bu maskeyi 5 dakika bekletip, dudaklarınızı suyla temizlemeniz yeterli olacaktır. İçeriğinde kırmızıbiber bulunduğu için, uygulama esnasında dudaklarınızda yanma hissi oluşabilir. Ancak bu maske etkili bir dudak dolgunlaştırıcıdır.

Bal

Yarım salatalık, 1 çorba kaşığı çiçek balı ve 1 çorba kaşığı yoğurdu bir kaba alın. Malzemeleri ezerek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza uygulayıp, 15 dakika bekletin. Ardından dudaklarınızı suyla temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 3 kez tekrar etmelisiniz. Böylece dudaklarınız daha dolgun bir hal alacaktır.

Bu yazı 1147 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.