Dudak Dolgunlaştıran Bitkiler ve Kullanımı

Özellikle kadınlar dolgun dudaklara sahip olmak için, çok fazla çaba gösterirler. Dolgun ve gösterişli dudaklar için, yüksek miktarda paralar harcayan birçok insan vardır. Ancak dolgun dudaklara sahip olmak için, doğanın nimetlerinden faydalanmak mümkün. Mutfağımızın baş köşesinde yer alan bazı bitkiler, dudak dolgunlaştırıcı etkisi ile sizleri şaşırtacak. İşte dudak dolgunlaştıran bitkiler ve kullanımı;

 

 

Tarçın

Dudaklarınız için kullandığınız bakım ürünleri, ruj ve parlatıcıların içine 6 damla tarçın yağı ilave edip, 1 adet E vitamini kapsülü ve 5 çorba kaşığı zeytinyağı eklerseniz, hazırladığınız karışım dudaklarınıza dolgun bir görüntü kazandıracaktır.

Yulaf

1 adet yumurtanın sarısını ve 5 gram yulafı iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürdükten sonra, 10 dakika bekleyin. Ardından diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayarak, maskeyi çıkarın. Peeling etkisi gösteren yulaf maskesi, ölü dokuyu alarak dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Kırmızı Biber

1 çorba kaşığı vazelin, 2 damla nane yağı, tarçın ve kırmızıbiber ile hazırlayacağınız karışımı, parmaklarınız yardımıyla dudaklarınıza sürün. Bu maskeyi 5 dakika bekletip, dudaklarınızı suyla temizlemeniz yeterli olacaktır. İçeriğinde kırmızıbiber bulunduğu için, uygulama esnasında dudaklarınızda yanma hissi oluşabilir. Ancak bu maske etkili bir dudak dolgunlaştırıcıdır.

Bal

Yarım salatalık, 1 çorba kaşığı çiçek balı ve 1 çorba kaşığı yoğurdu bir kaba alın. Malzemeleri ezerek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza uygulayıp, 15 dakika bekletin. Ardından dudaklarınızı suyla temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 3 kez tekrar etmelisiniz. Böylece dudaklarınız daha dolgun bir hal alacaktır.

İlginizi Çekebilir

Dudak Morarması Neden Olur?

Dudak morarması, sıklıkla ortaya çıkabilen bir sorundur. Çoğunlukla geçiştirilen ve önemsenmeyen bu sorun, bazen önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.