Ekoveko ile Doğal Kişisel Bakım ve Cilt Bakım Ürünleri

Paylaş
 

Günümüzde kullanılan birçok temizlik ve kişisel bakım ürünü içerisinde kişinin sağlığına zararlı kimyasal maddeler bulunmaktadır. Kullanılan temizlik ve kişisel bakım ürünlerinin köpürmesi, farklı koku ve renkte olmasını sağlamak amacıyla içerisinde SLES, Paraben, Klor, Fosfat, Parfüm ve boya eklenerek satışa sunulmaktadır. Günümüzde kullanılan kimyasal içerikli temizlik ve kişisel bakım ürünlerinin vücudumuzda ortaya çıkan etkileri nedeniyle, kimyasal içermeyen doğa dostu temizlik ve kişisel bakım ürünü arayışı ortaya çıkmıştır.

Doğa dostu ve kişisel bakım ürünleri ilk olarak bitkisel ürünlerdir denildiğinde kişilerin aklında beliren düşünce; ikincil bir ürün veya aktar ürünü şeklinde iz bırakabilmektedir. Ancak bitkisel olan ve kimyasal içermeyen ürünlerin %80’i bitkisel kaynaklardan elde edilmesine karşın; sentetik bileşenler içeren kimyasal ürünlerin etki gücü birbiriyle eş değerdir. Ülkemizde bu şekilde üretimi yapılan doğa dostu ürünlerin içeriğinde kullanılan doğal maddelerin birçoğu yurtdışından ithal edildiği için pahalı olmaktadır. Fakat bir insanın kendini ve doğayı zehirlemesinden yana tercih yapması yerine doğal ürünleri daha düşük gramajlı olarak alması daha sağlıklıdır.

Çevremizde kullanılan birçok üründe sertifikasyon gibi bir durum söz konusu olmadığı için kişiye zararlı, alerjik etkenlere sebep olabilir mi şeklinde araştırmalar ve denemeler yapılamamaktadır. Ancak ekolojik temizlik ve kişisel bakım ürünleri sertifikasyon işlemlerinin yapılması ve kabul görmesi için birçok denetime ve teste tabi tutularak doğaya ve kişiye hiçbir zararı olmadığı kanıtlandığında üretime geçirilmektedir.

Doğa dostu temizlik ve kişisel bakım ürünlerinde bulunan parfüm kokusu bile aynı şekilde ham maddesi doğadan alınıp, doğal olarak hazırlanmaktadır. İçeriğindeki tüm bileşenleri de aynı şekilde doğal ham maddelerden hazırlanıp, üreticisine sunulmaktadır. Bu nedenle doğa dostu kişisel bakım ürünleri gönül rahatlığı ile kullanıma hazır olmaktadır.

Ekoveko.com Cilt Bakım ürünleri ile doğal ve sertifikalı ürünlere erişebilirsiniz.

Bu yazı 647 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.