Ekoveko ile Doğal Kişisel Bakım ve Cilt Bakım Ürünleri

Günümüzde kullanılan birçok temizlik ve kişisel bakım ürünü içerisinde kişinin sağlığına zararlı kimyasal maddeler bulunmaktadır. Kullanılan temizlik ve kişisel bakım ürünlerinin köpürmesi, farklı koku ve renkte olmasını sağlamak amacıyla içerisinde SLES, Paraben, Klor, Fosfat, Parfüm ve boya eklenerek satışa sunulmaktadır. Günümüzde kullanılan kimyasal içerikli temizlik ve kişisel bakım ürünlerinin vücudumuzda ortaya çıkan etkileri nedeniyle, kimyasal içermeyen doğa dostu temizlik ve kişisel bakım ürünü arayışı ortaya çıkmıştır.

Doğa dostu ve kişisel bakım ürünleri ilk olarak bitkisel ürünlerdir denildiğinde kişilerin aklında beliren düşünce; ikincil bir ürün veya aktar ürünü şeklinde iz bırakabilmektedir. Ancak bitkisel olan ve kimyasal içermeyen ürünlerin %80’i bitkisel kaynaklardan elde edilmesine karşın; sentetik bileşenler içeren kimyasal ürünlerin etki gücü birbiriyle eş değerdir. Ülkemizde bu şekilde üretimi yapılan doğa dostu ürünlerin içeriğinde kullanılan doğal maddelerin birçoğu yurtdışından ithal edildiği için pahalı olmaktadır. Fakat bir insanın kendini ve doğayı zehirlemesinden yana tercih yapması yerine doğal ürünleri daha düşük gramajlı olarak alması daha sağlıklıdır.

Çevremizde kullanılan birçok üründe sertifikasyon gibi bir durum söz konusu olmadığı için kişiye zararlı, alerjik etkenlere sebep olabilir mi şeklinde araştırmalar ve denemeler yapılamamaktadır. Ancak ekolojik temizlik ve kişisel bakım ürünleri sertifikasyon işlemlerinin yapılması ve kabul görmesi için birçok denetime ve teste tabi tutularak doğaya ve kişiye hiçbir zararı olmadığı kanıtlandığında üretime geçirilmektedir.

Doğa dostu temizlik ve kişisel bakım ürünlerinde bulunan parfüm kokusu bile aynı şekilde ham maddesi doğadan alınıp, doğal olarak hazırlanmaktadır. İçeriğindeki tüm bileşenleri de aynı şekilde doğal ham maddelerden hazırlanıp, üreticisine sunulmaktadır. Bu nedenle doğa dostu kişisel bakım ürünleri gönül rahatlığı ile kullanıma hazır olmaktadır.

Ekoveko.com Cilt Bakım ürünleri ile doğal ve sertifikalı ürünlere erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Cilt Temizliğinin 10 Püf Noktası

Cildimiz her gün güneş ışığı, toz, bakteri ya da kullanılan kozmetik ürünlerinin kimyasalların maruz kalmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir