Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Paylaş
 

Elma sirkesi, pek çok soruna çözüm sunmaktadır. Başta sindirim sistemi olmak üzere birçok olumlu etkisi olan elma sirkesi aynı zamanda cilt üzerinde de etkilidir. Elma sirkesinin cilde faydaları incelendiğinde karşımıza şu artılar çıkmaktadır:

Sivilcelere Karşı Elma Sirkesi

Özellikle ergenlik döneminde yoğunlaşan ve can sıkıcı bir hal alan sivilceler her aşamada ortaya çıkabilmektedir. Elma sirkesinin pH dengesini sağlaması nedeniyle sivilceler üzerinde etkili olduğu görülmektedir. Bakterileri ciltten uzak tutan elma sirkesi bu nedenle sivilcelerin kurumasını sağlar. Biraz elma sirkesini eşit miktarda su karıştırarak pamuk yardımıyla cildinize uygulayın ve bir ayın sonunda olumlu etkisini görün.

Yaşlılık Lekelerine Karşı Elma Sirkesi

Yaşlanmanın belirtileri ciltte sıklıkla görülmektedir. Bunun için elma sirkesi ile aynı oranda soğan suyunu iyice karıştırın. Bu karışımı pamuk yardımıyla yaşlılık lekelerinin üzerine uygulayın. Yarım saat sonra karışımı temizleyin ve yüzünüzü durulayın. Bu karışımı düzenli bir şekilde uygulamanız durumunda cildiniz daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

Güneş Lekelerine Elma Sirkesi

Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler kısa sürede güneşten olumsuz etkilenmektedir. Güneş, cilt üzerinde olumsuz etkiler bırakabilmektedir. Temiz bir bez yardımıyla seyreltilmiş doğal elma sirkesini pamukla cildinize uygulayın. Bu sayede güneş lekelerinden kısa süre içinde kurtulmanız mümkündür.

Elma sirkesinin cilde faydaları arasında kuru ve yağlı ciltlerin nem yapısını düzenlemesi de yer almaktadır. Daha pürüzsüz bir cilt için elma sirkesi kullanmanızın büyük faydası vardır. Ayrıca, cildin parlak görünmesi de önlenmektedir. Bunun yanı sıra kepek sorununa da düzenli elma sirkesi kullanımıyla çözüm bulabilirsiniz.

Bu yazı 1406 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.