Elmanın Saça Faydaları Nelerdir?

Pek çok saç bakım ürünü ya da şampuanın içeriğinde bulunan elma, saçlar için bulunmaz bir vitamin kaynağıdır. Özellike henüz yeni yeni yetişen elmalarda bulunan Procyanidin B-2, yeni saçların çıkmasında oldukça etkili bir vitamindir. Haftanın 4-5 günü 1 adet elma tüketmek, elma özlü şampuanlar kullanmak ya da elmalı saç bakım ürünleri kullanmak, bu mucizevi meyvenin saça etki etmesinde etkili yöntemlerdendir.

Kişisel sağlık ve bakımda önemli bir yere sahip olan elmanın saça faydaları aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Saç dökülmesini engeller: Antioksidan özelliği ile saçların saç köklerine daha sıkı tutunmasını sağlar ve dökülmeyi engeller.
  • Mevcut saçları güçlendirir: Yüksek vitamin oranı ile mevcut saçların daha güçlenmesi ve saç köklerinin gelişmesini sağlar.
  • Kepeklenmeyi önler: Elmada bulunan mikrop kırıcı özellik saç derisinin de daha sağlıklı olmasını sağlar ve bu sayede kepek oluşumunun önüne geçilir.
  • Kırılma ve koparak dökülmeyi engeller: Elma saçlara canlılık ve güç katan bir meyvedir. Bu yönü ile koparak dökülme ve kırılma durumlarını en aza indirmeye yardımcı olur.
  • Matlaşma ve cansızlaşmayı önler: Daha sağlıklı saçların daha parlak ve canlı olması beklenen bir sonuçtur.
  • Saçların daha uzun olmasını sağlar: Saçlardaki kırık ve kopma oranını düşürdüğü için doğal olarak daha uzun saçlara neden olur.

Elma sayesinde saç ve saç derinizde oluşan bütün sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun için eğer elmalı şampuanlardan yararlanmak istiyorsanız organik yapılı şampuanları tercih etmenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.