En Çok Yapılan 3 Makyaj Hatası

Birçok kadın makyaj yapmayı sever. Makyaj yapan kadınlar, hayatlarının bir döneminde mutlaka makyaj hatası yapmıştır. Bu hatalardan en çok yapılan 3 tanesini sizin için derledik. Bunlara dikkat ederek hatalarınızı düzeltebilirsiniz. En çok yapılan 3 makyaj hatası sizlerle;

Allığı Sürerken Dağıtmadan Bırakmak

Allık söz konusu olunca, fazla miktarda sürülmemesi gerektiğini belirtebiliriz. Ancak bazen fazla miktarda allık sürülmesine rağmen, allığı dağıtmamak gibi bir hata yapılabiliyor. Öncelikle allığı süreceğiniz fırçadan, allığın fazlalığını alın. Bunun için fırçayı parmağınıza birkaç kez vurmanız yeterli. Böylece cildiniz için kafi gelecek miktarda allık kalacaktır. Allığı yüzünüze uygularken, mutlaka dağıttığınıza emin olun. Yoksa allığın içine düşmüş görüntüsü verebilirsiniz.

Göz Kalemini Gereğinden Kalın Sürmek

Göz şeklini ortaya çıkarmak ve yüze etkileyici ifade vermek için kullanılan göz kalemi, makyaj hatalarının en çok yapıldığı kozmetik ürünlerinden biridir. Yanlış kullanılması durumunda, güzelliğin aksine kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Göz altına gereğinden kalın sürülen göz kalemi, gözlerin ufak görünmesine neden olacaktır. Ayrıca yaşlı bir görünüm sergilemenize sebep olacaktır. Bu nedenle göz altınızı daha doğal boyamaya özen gösteriniz.

Kaşları Fazla Boyamak

Kişiyi kişi yapan, yüz ifadesinin baş mimarı kaşlar. Yüzde bulunan en önemli noktalardan biri kaşlardır. Ancak en çok hata yapılan bölgelerden biride bu bölgedir. Kaşlarla ilgili yapılan bu büyük hatadan bahsedelim. Kaşları gereğinden fazlasıyla boyamak. Kaşlarınıza haddinden fazla boyama yaparsanız, kötü bir görünüme sebep olabilirsiniz. Dikkati gözlerinize çekerek kaş bölgesini doğal formda boyamanız, daha doğru bir hareket olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Doğru Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Bayanların özellikle önem verdiği güzellik uygulamalarından biri de makyajdır. Doğru yapılan makyaj daha olumlu sonuçlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.