En Etkili 3 Sivilce Maskesi

Paylaş
 

Sivilce özellikle ergenlik döneminde çok görülen bir yumuşak doku enfeksiyonudur. Bu sivilceler özellikle ergenlik dönemindeki çocukların kişilik gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedirler. En etkili 3 sivilce maskesi listesini sizler için hazırladık. Evdeki malzemelerle hazırlanabilen bu maskeler sayesinde sivilce artık sizin kaderiniz olmayacak. Ancak bir de giden sivilcenin geri dönmemesi için düzenli beslenmeye dikkat edilmesi de maskelerin etkisini artıracaktır.

Gül Suyu Maskesi

En etkili 3 sivilce maskesi listesinin ilk sırasını doğanın insanlığa güzellik için verdiği gül suyu almakta. Bu maskeyi yapmak için gül suyunun yanında bala da ihtiyaç duyulmaktadır. Bir yemek kaşığı balın üzerine balı kremsi forma sokacak kadar yani yaklaşık bir tatlı kaşığı gül suyu eklemeniz karıştırmanız sonucunda maskeniz hazırlanır. Bu maskeyi temiz ve kuru bir cilde uygulayıp yaklaşık 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Bu süre içerisinde bal ve gül suyu cildi derinlemesine temizlemenin yanı sıra güçlenmesini de sağlar.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurtanın beyazı özellikle saf protein içeriklerden biridir. Cildimiz de protein yapısında olduğu için cilde dost bir doğal malzemedir. Bununla beraber bir yumurtanın akına karıştıracağınız yarım tatlı kaşığı limon suyu cildin temizlenmesinin yanı sıra ciltte oluşan lekelerin giderilmesini de sağlayacaktır. Bu karışımı yüzünüze sürdükten sonra en fazla yirmi dakika cildinizde tutmanız sonrasında da ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Cildinizde temizleme işleminden sonra bir gerilme hissederseniz az yağlı bir krem kullanabilirsiniz.

Elmalı Maske

Orta boy bir elmayı rendelediğinizde ve üzerine bir yemek kaşığı bal döküp rendelediğinizde maskeniz hazırlanmış olmakta. Bu maskeyi de cildinize sürüp 20 dakika kadar bekletmeniz yeterlidir. Özellikle şu an olan sivilcelerin izsin bir şekilde kolayca kaybolmasını sağlayan bu maske güzel kokusu nedeniyle de tercih edilir.

Bu yazı 2348 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Özge dedi ki:

    Sitenizdeki önerileri beğeniyle okudum gerçekten çok faydalı bilgiler. Çok teşekkür ederim.

  2. Zeynep Ege dedi ki:

    Gül suyu maskesini kullanıyorum etkili bir maske sayesinde sivilcelerim azaldı. Kısa bir sürede tamamı yok olacak gibi duruyor.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.