En Sık Yapılan Cilt Bakım Hataları

Cilt güzelliğine verilen önemin, günümüzde ne kadar trend bir konu olduğunun sanırım bilincindesiniz. Özellikle bayanların bu konuda olan hassasiyetleri bir o kadar fazla. Bu yüzden bilinçsiz bir şekilde cilt tiplerine, neyin iyi gelip gelmediğini bilmeyerek, bilmedikleri kremleri satın alıyorlar. Unutulmaması gereken en önemli etken, her krem dıştan göründüğü gibi olmaz. Nasıl bir markanın gerçeği birde çakması olur ya piyasada, kozmetik ürünlerde de bu durumlara söz konusudur. Emin olmadığınız bir kremi sadece bir arkadaş tavsiyesi ile kullanmanız ne kadar doğru olabilir? En sık yapılan cilt bakım hataları arasında yer alan etken, bilinçsiz ve ürünün ne içerdiğini doğru bir şekilde analiz etmeden yüzünüze direk uygulamanızdır. Her zaman bilgi almak, araştırmak ve doğru bir şekilde maske ve kremleri yüzünüze uygulamak, sizin açınızdan avantaj demektir. Peki, nasıl bir cilt bakımını uygulamalıyız. İsterseniz bu konuda sizleri engin bilgimiz ile aydınlatalım ne dersiniz?

En Sık Yapılan Cilt Bakım Hataları ve Çözümleri

Bilmediğiniz krem ve kozmetik ürünlerini seçmek cilde zarar verir. Çözüm: Bu konuda doktorunuza danışmalı, cilt yapınıza uygun kremleri kullanmalısınız.

Sivilceli ciltlere rastgele yapılan peelingler. Çözüm: Cilt yapınızı tanımalı ve sivilcelerin giderilmesi için yağlı maskelerden uzak durmalısınız. Yulaf ve havuç kürü, yağlı ciltler için ideal bir peeling yöntemidir. Dilerseniz yumurta akı ve yoğurdu da deneyebilirsiniz.

Çok fazla yüz yıkamak oldukça yanlış bir hatadır. Daha çok cildinizin var olan yağ oranını da alarak, cildinizin kuru ve mat görünmesine neden olur. Çözüm: İçinde nemlendirici etkiye sahip sabunlar ile yüzünüzü fazla sık olmamak şartı ile yıkamaktır.

En sık yapılan cilt bakım hataları ve çözümleri hakkında birkaç öneride bulunduk. Cilt için doğru olmayanı, cildinize uygulamayın.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.