Epilatör Nedir, Nasıl Kullanılır, Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Epilatör nedir sorusunun açıklamasını, vücudun farklı bölgelerinde kullanılabilen, cımbız işlevini daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştiren alet olarak yapabiliriz. Ve doğru epilatör makinesi seçimi cildiniz için önem taşımaktadır.

Epilatör satın alırken ve kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Çoğu kişi acı verdiği gerekçesi ile epilatör makinesi kullanmak yerine tıraş bıçağına yönelir. Ancak kolaylığı ve doğru kullanımı ile acıyı azaltarak üstün performans sunan bu cihazlar, pratiklik vadeder. Sürekli yenilenen ve farklı modelleri üretilen epilatörler; marka, fiyat ve performans değerlendirmesiyle farklılık gösterir. Önemli olan ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun ürünü kaliteli ve şık tasarımlar eşliğinde bulabilmektir. Eğer yanlış bir cihaz seçimi yaparsanız cildinize zarar verebilirsiniz. Ayrıca kıl dönmesi, tahriş ve siyah batıklarla karşılaşabilirsiniz.

Epilatör Makinesi Alırken Dikkat Edilecekler

Sadece epilatör fiyatlarını inceleyip fiyatı en uygun olan cihazı almak yanlıştır. Veya arkadaşınızda görüp aynısını almak da doğru olmaz. Tüm markalar, farklı epilasyon aleti modelleri ve epilatör fiyatları incelenip birçok yoruma ve değerlendirmeye bakıldıktan sonra seçim yapılmalıdır. Hatta fiziki mağazada bulabilme imkanı varsa deneme dahi yapılabilir.

Cihaz özelliklerine geldiğimizde ise cımbız sayısı, başlık sayısı ve modelleri, hız kademesi, şarjlı ve kablolu kullanım gibi kriterlere göz atmanız gerekecek. Epilatörlerin cımbız sayısı 16-40 olarak değişmektedir. Cımbız sayısının çok olması daha hızlı işlem sunarken, az cımbızlı modeller özellikle hassas ciltlerde rahatlık sağlar. Bu nedenle cildiniz dayanıklılığı ve hassasiyetine göre seçim yapmanız gerekir.

Epilasyon işlemini gerçekleştireceğiniz her bölge için farklı başlık takabileceğiniz modeller vardır. Örneğin; kol için standart başlığı, bacak için tıraş başlığını, özel bölge için hassas bölge başlığını kullanabilirsiniz. Ayrıca hijyen ve alan büyüklüğü de başlık seçiminde etkilidir. Epilasyon yapacağınız vücut uzuvlarını düşünerek hangi başlıkları içeren cihazı seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Makine temizliğinin kolay olması da seçim konusunda önem taşır. İon teknolojili ve fırçayla temizlenen modellerden ihtiyacınıza uygun olanlar değerlendirebilirsiniz. Kullanım sırasında kolaylık sağlamasını istiyorsanız seçeceğiniz makinede masaj başlığı, ışık sistemi gibi özellikler arayabilirsiniz. Masaj başlığı konforlu bir kullanım sağlarken, ışık sistemi en küçük kılları dahi görmenize olanak verir. Bu sayede pürüzsüz bir cilde ulaşabilirsiniz. Marka, kalite ve garanti süreci de dikkat etmeniz gereken prosedürler arasında yer almaktadır.

Epilasyon Makinesi Kullanımı ve Marka Önerisi

Elektrikli ev aleti markalarına baktığımızda birçok ürünle ve farklı epilatör fiyatları ile karşılaşıyoruz. Fiyat ve performans açısından dikkat çeken Arzum epilasyon aleti modelleri, hem kullanım kolaylığı hem de performansıyla öne çıkan ürünler arasında yer alıyor. Marka, acıyı azaltan ve antibakteriyel koruma sağlayan silver ion teknolojisi ile üretilen Arzum epilasyon aleti modeliyle herkesin hayali olan pürüzsüzlüğe ulaştıran bir tasarım sunuyor. Kızarıklık, tahriş ve batık gibi sorunları minimuma indiren Arzum epilatörleri incelemek isterseniz web sitesine uğrayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tüy Azaltan Mucizevi Karışım

İstenmeyen tüy denilen bir gerçek var ki hayatımızda ne yaparsak yapalım bu gerçekle yüzleşmekten kaçamıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.