Evde Ayak Bakımının Püf Noktaları

İş hayatı ya da özel sebepler nedeniyle ayak bakımı için kuaföre gitmeye vakit bulamayan kadınlar, evde kendi kendilerine yapabilecekleri bazı ayak bakımı yöntemleri ile çok daha güzel ve zarif ayaklara sahip olabilirler. Genç ya da yaşlı her kadının uygulayabileceği evde ayak bakımının püf noktaları sayesinde imrendiren ayaklara kavuşmak sanıldığının aksine hiç de zor olmamaktadır.

Vazelinli Ayak Banyosu

Güzel ayaklara sahip olabilmek için evde ayak bakımının püf noktaları arasında ilk sırada vazelin uygulaması yapılan bir ayak banyosu yer alır. Ayakların suyla ıslatıldıktan sonra vazelin ile ovulması ve sonrasında ılık su içerisine konularak 10 dakika boyunca bekletilmesi ideal bir ayak banyosu olarak nitelendirilebilir.

Törpü ile Fazlalıkları Temizleme

Ayak banyosu tamamlandıktan sonra sıra ayaktaki fazlalık derileri temizlemeye gelir. Banyo sonrası kurulanan ayaklar kontrol edilmeli ve özellikle topuk bölgesinde gözlemlenebilecek olan fazlalık deri bir törpü eşliğinde ciltten temizlenmelidir.

Düzgün Tırnak Kesimi

Evde ayak bakımının püf noktalarına göre deri törpüleme işlemi tamamlandıktan sonra tırnakların düzgün bir şekilde kesilmesi gerekir. Kesim süreci bittiğinde tırnak etlerinin de törpü ucu ile içeriye itilmesi şık bir görüntü açısından oldukça önemlidir.

Doğru Oje Seçimi

Evde ayak bakımının püf noktalarından olan tırnak kesimi ve törpüyle düzeltme işlemleri bittikten sonra ise doğru oje rengi ile tırnak boyaması yapılabilir. Bu aşamada en çok giyilen kıyafet renklerine uygun oje seçimi yapmak ideal bir tercih olabilir.

İlginizi Çekebilir

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Geçmişten günümüze istenmeyen tüylerden kurtulma klasik yolu “ağda.” Gelişen teknoloji bireylere farklı seçenekler sunsa da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.