Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Güzel görünmenin belki de ilk şartı, pırıl pırıl parlayan sağlıklı bir cilttir. Cildimizin sağlıklı olması demek aslında metabolizmamızın doğru bir şekilde çalıştığını gösterir. Çünkü yediklerimiz, içtiklerimiz, psikolojimiz ve yaşam tarzımız cildimize yansır. Bu yüzden, eğer cildimizde bir sorun varsa öncelikle bunun iç organlarımızdan ya da psikolojimizden kaynaklı olup olmadığını öğrenmemiz gerekir. Ancak herhangi bir sağlık probleminiz yoksa ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, evde cilt temizliği yaparak buna ulaşabilirsiniz. İşte evde cilt temizliği için bazı öneriler…

Cildinizi Soğuk Su ile Yıkayın

Cilt temizliği denildiğinde akla ilk gelen soğuğa yakın su ile yıkamaktır. Bunu sabah akşam tekrarlarsanız, kan dolaşımınız hızlanır ve cildiniz daha sağlıklı bir görünüm kazanır. Bunun yanında cildinizin daha temiz bir görünüm kazanmasını istiyorsanız, cildinizi yıkadıktan sonra ince salata dilimleri ile cildinizi ovabilirsiniz. Salatalık dilimleri ile yüzünüzü ve dekolte bölgenizi temizleyebilirsiniz.

Badem Yağı Cildinizi Silin

Evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusuna verilecek en iyi cevaplardan biri de badem yağı ile silmektedir. Ancak cildinizi badem yağı ile silmeden önce mutlaka cildinizi yıkayın. Ardından pamuğu badem yağına batırın. Ancak aldığınız badem yağı çok olmamalı. Ardından bu pamuk ile cildinizi silin. Bu uygulamanın ardından cildinizi durulamanıza gerek yoktur. Bu yöntem sayesinde cildinizin temizlendiğini ve canlandığını fark edeceksiniz.

Gül Suyu Toniği Uygulayın

Cilt temizliğiniz için faydalı önerilerden diğer gül suyudur. Piyasada gül suyunun pek çok sahtesi bulunur. Bu yüzden gerçek gül suyu aldığınızdan emin olun. Ardından gül suyuna batırılmış pamuk yardımı ile cildinizi silin.

Cildinize Buhar Banyosu Uygulayın

Eğer cildinizin derinlemesine temizlenmesini istiyorsanız buhar banyosu yapabilirsiniz. Bu cildinizin gözeneklerini açacak ve kirlerden arındıracaktır. Buhar banyosu için bir kaba kaynar su koyun ve kaba doğru eğilerek başınızı bir havlu ile kapatın. 2-3 dakika böyle bekleyin.

Bu yazı 817 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.