Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler, kişinin hem estetik görüntüsü hem de sağlığı açısından büyük önem taşırlar. Genel olarak pek fazla bilinmese de, birçok hastalığın sebebi sağlıksız diş ve diş etidir. Bu yüzden ağız ve diş sağlığına özen gösterilmesi gerekir.

Ağız ve diş sağlığına özen gösterilse de kimi zaman dişler sararabilir. Bu durumda dişlere ekstra işlemler uygulanabilir. Ancak diğer konularda olduğu gibi diş beyazlatmada da doğal yolları tercih etmeliyiz. İşte doğal yollardan, evde diş beyazlatma yöntemleri…

Karbonat ile Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma yöntemlerinin en bilineni, karbonat ile yapılanıdır. Dişlerin renginde sararmalar oluştuğunda karbonattan faydalanılır.  Bunun için diş fırçası karbonata batırılır ve dişler fırçalanır. Bu işlem haftada birkaç kez tekrarlandığında dişlerde beyazlama başladığı fark edilir.

Sofra Tuzu İle Diş Beyazlatma

Sofra tuzu, her ne kadar karbonat kadar etki etmese de, dişleri beyazlatıcı etkisi olduğu biliniyor. Ayrıca tuzun antibakteriyel etkisi sayesinde, diş eti ödemlerinin ve iltihaplarının da önüne geçilebilir.

Tarçın, Adaçayı ve Karbonat Kürü İle Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma için; tarçın, ada çayı ve karbonat kürü de uygulanabilir. Dişler birer gün arayla bu karışım ile fırçalanırsa, yaklaşık olarak 1 ay içerisinde dişlerin beyazladığı fark edilecektir.

diş beyazlatma yöntemleri

Gliserin İle Diş Beyazlatma

Gliserinin antibakteriyal özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden dişler; haftada bir kez gliserin ile fırçalanırsa, hem dişlerin beyazlaması sağlanır hem de ağızdaki zararlı bakteriler yok edilebilir.

Portakal Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Portakal kabuğu rendesi ve defne yaprağı kürü, evde diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alır. Dişleri beyazlatmak için, portakal kabuğu rendesi ve toz haline getirilmiş defne yaprağı ile dişler fırçalanır.

Evde diş beyazlatma yöntemlerini uygulamadan önce, bir diş hekimine başvurup ağız ve diş muayenesi yaptırmalısınız. Böylece tedavi gerektiren sorunlar tespit edilir ve sonrasında diş beyazlatmaya başlanabilir.

İlginizi Çekebilir

Evde Spa Keyfi Nasıl Yapılır?

SPA uygulaması ile vücudumuz ve cildimiz yeniden canlanmaktadır. SPA merkezlerindeki seanslara katılmanız ise oldukça fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.