Evde Doğal Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildimiz son derece hassastır. En küçük ihmal onun daha çabuk yaşlanmasına neden olabilir. Ancak bazen hormonal değişiklikler de bunu tetikler. Kimse yüzünde oluşan çıkıntılardan hoşlanmaz. Üstelik kaşımak, koparmak, delmek son derece tehlikelidir. Sivilceler güneş ışınlarını sevmezler. Özellikle yağlı ciltlerde terleme ve kirlenmeyle sık olarak ortaya çıkarlar. Sivilceler elbette bir sağlık problemidir ve mutlaka tedavi edilmelidirler. Bu tedavi evinizde ve doğal çözümler kullanarak yapılabilir. Peki evde doğal sivilce maskesi nasıl yapılır?

Cilt Gözenekleri Ve Sivilceler

Cilt gözenekleri adeta cildin hava bacalarıdır. Bu gözeneklerin sürekli açık tutulması gerekmekte. Günlük temizlik cilt gözeneklerinin açık tutulmasını sağlarlar. Ayrıca doğal yollarla cilt maskeleri yaparak da cildinizi sıklaştırabilirsiniz. Böylece sivilceleri daha oluşmadan önlersiniz. Evde doğal sivilce maskesi yapmak gayet kolay.

kil maskesi

Kil Maskesi

Kil maskesi yapmak için elinizdeki kilin içerisine imkanlar dahilinde doğal maden suyu, taze sıkılmış limon suyu, gül, papatya vb. çiçeklerden elde edilmiş sulardan birisini karıştırıp biraz bekleyin. Macuna yakın bir sıvı elde edeceksiniz. Bu macunu yatmadan önce yüzünüze tatbik edin. Bir süre bekledikten sonra bol soğuk su ile yıkayın. Buhar banyosundan sonra uygulanan kil maskeleri daha da etkili sonuç verecektir.

Hangi Cilt İçin Hangi Kil Maskesi Uygulanır?

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Salatalık Maskesi

Salatalık, sütle ya da yoğurtla karıştırıldığında sağlıklı doğal bir cilt maskesi elde edilebilir. Yıkanmış ve kabuğu soyularak rendelenmiş bir adet salatalığın içerisine bir su bardağı süt veya bir yemek kaşığı yoğurdu ilave ederek oluşturacağınız kremi kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce yüzünüzü sabunlayarak yıkayın. Kremi yüzünüze maske şeklinde sürün. Kırk beş dakika maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra bol soğuk su ile temizleyin.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.