Evde Gençleştirici Yüz Serumu Hazırlama

Paylaş
 

Kozmetik mağazalarından tonlarca para harcayarak alınan, gençleştirici etkisi bulunan ürünleri, evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğinizi söylesek ne düşünürdünüz? Hem de gönlünüz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz doğal malzemelerle. Bazı kozmetiklerin içinde bulunan sentetik kimyasallar nedeniyle, ciltte alerjik reaksiyonlar görülmektedir. Bu nedenle tamamen doğal malzemeler kullanılarak hazırlayacağınız yüz serumları sayesinde, hem içiniz rahat olacak hem de gençliğinize gençlik katacaksınız.

Gençleştirici Yüz Serumu Tarifi

  • 14 gram kuşburnu tohumu yağı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 7 gram jojoba yağı
  • 3 damla havuç tohumu yağı
  • 7 gram nar yağı
  • 2 damla portakal çiçeçi yağı
  • 6 damla sardunya yağı
  • 1 kapsül E vitamini ya da yarım çay kaşığı E vitamini yağı
  • Koyu renk camdan yapılmış ve içi iyice temizlenmiş damlalık şişesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Damlalık olarak kullanacağınız şişenin içine, tüm yağları tek tek damlatın. Şişenin üzerini kapağı ya da bir mantar tıpa yardımıyla kapatın. Ardından şişeyi 2 dakika boyunca çalkalayın. Yağların birbirine iyice karıştığından emin olduktan sonra, serin ve karanlık bir alanda 1 gün bekletin. Hazır hale gelen serumu her kullanımdan önce iyice çalkalayıp, yağların karışmasını sağlayın. Bu serumu 6 ay boyunca rahatlıkla saklayıp, kullanabileceğinizi de belirtelim.

Hazırladığınız serumdan avuç içine 3-4 damla damlatın. Serumu avuç içlerinize yedirecek şekilde iyice ovalayın. Ardından boynun üst tarafından başlayarak, narin masaj hareketleriyle önceden temizlediğiniz yüzünüze doğru yedirerek uygulayın. Ancak yüzünüze uyguladığınız bu serumu, göz çevrenize uygulamamanızı tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni göz çevresi derisinin farklı, ince ve hassas yapıda olmasıdır. Serumu tüm yüzünüze uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyin. Ardından her gün kullandığınız nemlendirici bir kremi yüzünüze sürebilirsiniz. Nemlendirici krem uygulaması tamamen tercihinize kalmıştır.

Bu yazı 894 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.