Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Sağlıklı el ve tırnaklar için evde manikür yapmakta bir tercihtir. Kuaförlerdeki malzemeler ve diğer kimyasallara ihtiyaç olmadan da evde kolay ve sağlıklı bir şekilde manikür yapmak zor değildir. Bunun için ise gerekli olan işlemler şöyledir;

Öncelikle tırnaklar üzerinde eskiden kalma oje veya herhangi bir madde varsa aseton ile temizlenmelidir. Tırnakları temizledikten sonra ise tırnaklarınıza törpü yardımı ile dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Evde manikür yapmanın püf noktası törpüleme işleminden geçerken törpülemeden sonra ise tırnak kenarlarındaki ölü derileri temizlemek için kütikül çubuğu kullanılmalıdır. Tırnak kenarındaki kütiküller zamanla kalınlaşacağı için bu işlemi yapmadan evvel tırnaklarınızı suda bekletebilirsiniz. Bu su içerisine de bir kaç çay kaşığı gliserin ya da vazelin ekleyerek hazırlayabileceğiniz gibi eğer kırılma sorununuz varsa bu suya zeytinyağı ve limon suyu da ekleyebilirsiniz. Evde manikür yaparken bu şekilde ellerinize bakım da yapmış olursunuz. Ardından bir et makası ile yumuşayan ölü derileri keserek temizledikten sonra ellerinize krem veya nemlendirici losyon ile nemlendirebilirsiniz. Sonrasında da dilediğiniz renkte oje veya parlatıcı sürerek evde manikür işleminizi tamamlamış olursunuz.

Evde manikür yapmak için satılan bazı kitleri de alarak faydalanabileceğiniz gibi kendiniz de evde olmayan ürünleri temin ederek kendi setinizi oluşturabilirsiniz. Hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı bir şekilde evde manikür yaparak tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

Bu yazı 151 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.