Evde Siyah Nokta Bandı Hazırlama Yöntemleri

Paylaş
 

Özellikle burun bölgesinde ve bunun yanı sıra alında, yanaklarda görülen siyah noktalar, rahatsız edici bir görüntüye sebep oluyor. Piyasada siyah nokta temizliği için üretilmiş, birçok siyah nokta bandı satılıyor. Bu bantları para vererek almak yerine, ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz?

Oldukça etkili sonuçlar almanızı sağlayacak siyah nokta bantlarını, ev ortamında ve bildiğiniz malzemelerle kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Böylece cildinizde oluşan siyah nokta ve biriken kir tabakalarına elveda edebilirsiniz. İşte birkaç siyah nokta bandı hazırlama yöntemi!

Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı toz jelatin

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Isıya dayanıklı bir fincan ya da bardak içine, toz jelatini ve sütü ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve mikrodalga fırının orta gücünde 10 saniye bekletin. Malzemeyi fırından aldıktan sonra iyice soğutun. Ardından kullanmadığınız bir makyaj fırçası yardımıyla, bu malzemeyi burun üzerine sürün. Sürdüğünüz karışım 10 dakika içinde kuruyacaktır. Kuruduktan sonra kırmamaya özen göstererek, bandı sökün. Siyah noktaların çıktığını görünce, çok şaşıracaksınız.

Siyah Nokta Bandı Tarifi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yumurtanın beyazı
  • kağıt havlu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Limon suyu ve yumurta beyazını, bir kabın içinde iyice karıştırın. Kağıt havluyu parçalara bölerek bu karışıma batırın ve kurumadan siyah nokta bulunan bölgelere yapıştırın. Yapıştırdığınız kağıt havluları 20-25 dakika bekletin. Ardından kağıt havluyu cildinizden çıkarın. Siyah noktaların kağıt havluyla birlikte, cildinizden çıktığını göreceksiniz.

Bu yazı 1298 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.