Eyeliner Seçimi Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparak güzelliklerine güzellik katan bayanlar, doğru makyaj ürünleri ve kullanımı gerçekleştirir.  Bakışlarınız derinliği, sevdiğinizi etkilemeniz için çok önemlidir. Karizmatik bakışlı bir partner olmak istemez misiniz? Farklı şekillerde süreceğiniz eyeliner sayesinde bakışlarınıza farklı anlamlar yüklemeniz mümkün. Bazen masum bakışlarınızla ve gülüşünüzle sevgilinizi etkilersiniz, bazen de gizemli bakışlarla merak uyandırırsınız.

Makyaj ürünlerinden eyelinerı seçerken güvenilir markalara yönelmeliyiz. Birçok kimyasal içeren ürünler, uzun vadede sağlığımıza zarar verecektir. Hassas bir organ olan göze kullandığımız kozmetik ürünlerin seçiminde özenli olmak gerekir. Kozmetik mağazasına giderek, alacağınız ürünü test etmek istediğinizi söyleyin. Eyelinerı sürdükten sonra kaşıntı, batma ve kızarıklık hissederseniz bu ürün size alerjik etki gösterecek demektir. Sağlığınız her şeyden önemlidir, derhal ürünü hayatınızdan çıkarmalısınız.

Eyelinerlar toz, likit, kalem şeklinde satılırlar. Eyeliner seçimi yaparken kullanım kolaylığına göre karar verebilirsiniz. Toz halinde satılan ürünleri kullanırken fırçayı ilkönce suya, daha sonra toz eyelinera batırırsınız ve göz kapaklarınıza uygularsınız. Doğallığınız kaybolmadan yumuşak bakışlara sahip olursunuz.  Gözaltına toz eyeliner sürerseniz, gözleriniz yaşardığında makyajınızın akma problemi oluşabilir. Bu yüzden gözaltı için göz kalemi kullanmanız doğru olur.

Kızlar, kendine makyaj yapmakta zorlanırlar. Eyeliner sürmenin bir kâbus haline gelmesini istemiyorsanız, size vereceğimiz ipuçlarını deneyin. Göz kapaklarınızın üstüne aynı hizada, belirli aralıklarda nokta koyun. Noktaları birleştirerek ilerlediğinizde eyelinerınızı çekmiş olursunuz. Kuyruk oluşturmak için de yemek kaşığından yararlanabilirsiniz. İlk önce kaşığın sapını, göz bitiminden kaş bitime doğru yerleştirin ve istediğiniz uzunlukta bir çizgi çekin. Kaşığın oval kısmıyla da kuyruğun kıvrık kısmını oluşturursunuz. Kaşıkla eyeliner çekmeyi anlatan videoları internetten rahatlıkla bulabilirsiniz.

Soğuk havalarda eyelinerınız donabilir. Likit ürünlerin içine birkaç damla asitli içeceklerden damlatabilirsiniz. Ayrıca asetonunuzdan birkaç damla döktüğünüzde de aynı etkiyi görürsünüz. Kalem ürünlerinde de saç kurutma makinesi işe yarar. Sert bir göz kaleminizi çakmakla ısıtabilir ve yumuşatabilirsiniz.

Eyeliner sürmeye göz kapağının dış kısmından başlamalısınız. Çizim yönünü belirlerken, eyeliner çekmenin en zor kısmı olan kuyruğu hazırlamış olursunuz. Göz kapaklarınıza farla yaptığınız gölgelendirme, eyelinerın kuyruk hizasını ayarlamanıza yardım eder.  Unutmayın, eyeliner çekmekte usta olmak istiyorsanız bolca deneme yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Kusursuz Oje Sürmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Tırnak bakımı kadınların önem verdiği şeylerden biridir. Öyle ki birçok kadın, manikür ve pedikür işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.