Fenistil Jel

Fenistil Jel Nedir?

Günümüzde, ciltle ilgili çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde, birbirinden farklı içeriklere sahip krem ve jeller kullanılmaktadır. Fenistil jel, bunlardan birisidir. Diamentinden maleat maddesinden geliştirilen jel, renksiz, aynı zamanda kokusuzdur. Reçete ile satılır ve tüm eczanelerden temin edilebilir. Vücudun doğal kimyasallarından birisi olan histaminin tersi yönünde etki gösteren ve alerjik cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan etkili bir jeldir.

Fenistil Jel Nelere İyi Geliyor?

  • Fenistil jel, vücutta oluşan döküntü, kaşıntı ve kızarıklıklar için kullanılmaktadır.
  • Uygulandıktan kısa bir süre sonra etkisini gösteren ve kaşıntıyı gideren jel, bölgenin tahriş olmasına bağlı olarak oluşan ağrıyı da keser.
  • İltihaplı olmayan tüm cilt hastalıklarında ortay çıkan kaşıntının tedavisinde etkilidir.
  • Döküntü ve böcek ısırıklarının olumsuz etkilerinin giderilmesi sağlar.
  • Güneş yanıkları ile, ciddi olmayan hafif yanıkların tedavisi için kullanılır.
  • Böcek ısırması haricinde, akrep ve yılan sokması gibi daha ciddi vakaların hızlı şekilde tedavisinde olumlu etkileri vardır.
  • Ayrıca, kurdeşen ve isilik tarzındaki deri döküntüleri için de kullanılabilecek yapıdadır.

fenistil jel kullanımı

Fenistil Jel Nasıl Kullanılır? 

Kullanım şekli, doktorun tavsiyesine bağlıdır. Ancak, yaygın kullanım şekli, temizlenen bölgeye hafif hareketlerle ince şekilde sürülerek cildin emmesi için beklenir. Günde iki ya da dört kez kullanımı uygundur.

Fenistil Jel Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler

Her krem ve jelin, olası yan etkiler için dikkatli kullanılması gerekmektedir. Jelin kullanımı için, doktor tarafından önerilmesi, dikkat edilmesi gereken ilk noktadır. Ayrıca hamilelik ve sonrasında kullanımı ile bebeklerde kullanımı için, mutlaka doktora danışılması gerekir.

Fenistil Jelin Yan Etkileri

Fenistil jel, önerilere uygun şekilde kullanılmadığında, bazı yan etkilere sebep olabilir. Ciltte kuruluk, dudaklarda şişme, boğazda şişme, yüzde şişlik ve nefes alma zorluğu, fenistil kremin yan etkileri arasındadır. Ayrıca, bilinçsiz kullanıldığında bazı alerjik cilt reaksiyonlarına da sebep olabilir.

Fenistil Jel Fiyatı

Ağırlığı 30 gr olan Fenistil jel fiyatı 2018 yılında 11,30 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.