Fito Krem

Fito krem, cilt üzerinde oluşan yaraları tedavi etmek için kullanılan bir kremdir. Genellikle cilt yüzeyinde oluşmuş yara ve hasarların tedavisinde etkili olan krem, doktorlar tarafından tavsiye edilen kremlerin başında gelmektedir.

Fito Krem Nedir?

Fito krem, reçete ile satılan ve 40 gramlık tüp içinde muhafaza edilen, rengi beyaz bir yara kremidir. Etken maddesi 0.4 gram etilenglikol monofenil olan kremin içeriğinde ayrıca 6 gram Triticum Vulgare bulunmaktadır. Krem antiseptik özelliğe sahiptir.

Fito Krem Nelere İyi Geliyor?

Fito kremin en bilinen kullanım alanı ciltte oluşan yanıklardır. Özellikle cilt yüzeyinde oluşan yanıkların tedavisinde kullanılan krem, ciltte mikrop oluşumun engeller ve mikroplara karşı koruyucu bir etki sağlar. Yanma kaynaklı hasar alan ve bu nedenle zor bir iyileşme sürecinde olan ciltlerin tedavisinde tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere düzenli olarak sürülmesi durumunda, sivilce izlerini yok etmektedir. Bunun için günde 1 kez temiz cilde kremi uygulamak yeterli olacaktır. Su çiçeği izleri, ameliyat yaraları ve kazaya bağlı oluşan deri hasarlarında da, fito krem tedavi edici olarak kullanılabilmektedir. Faydaları bu kadarla kalmayan kremi, dudak kuruluğu ve çatlaklarının iyileştirilmesinde, egzama hastalığının tedavisinde ise destekleyici olarak kullanmak mümkündür.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Kullanacak olanların merak ettiği ilk soru; ”Fito krem yüze sürülebilir mi?” sorusudur. Bu kremi cildinizde her yere uygulayabilirsiniz. Sadece göz çevresine yakın bölgelere sürerken dikkatli olmak gerekir.

Kremi sorun yaşadığınız bölgeye günde 2 kez sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer cildinizde oluşan sorun ciddiyet içermiyorsa, kremi sürdükten sonra ovalamak gerekmektedir. Bu işlemi yaparken baskı yapmamaya özen göstermelisiniz. Kremi ameliyat yarası, çizik veya derin kesiklerin tedavisi için kullanıyorsanız, krem sürüldükten sonra bölgeyi gazlı bezle kapatmak doğru olacaktır. Ayrıca krem sürme işlemini tekrar edeceğiniz zamanlarda, cildi mutlaka su ile temizlemelisiniz.

fito krem

Fito Krem Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Bu kremi kullanırken bilmeniz gerekenlerin başında, yukarıda da bahsettiğimiz gibi göz çevresinde sürerken dikkatli olmanız gelmektedir. Göz çevresi hassas ve ince bir deriye sahip olduğu için, yoğun bir katman şeklinde krem sürmek ciltte kızarıklık vb. sorunların oluşmasına neden olabilir.

Fito Kremin Yan Etkileri

Fito kremi kullanmadan önce, herhangi bir yan etkisi olup olmadığını test etmeniz mümkün. Cildinizde yer alan sorunlu bölgede, ufak bir kısma kremi uygulayıp 10 dakika bekleterek test edebilirsiniz. Ancak kremin çok nadir görülen yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler şöyledir;

  • Karın ağrısı
  • Vücutta şişlik
  • Nefes alıp vermede zorluk
  • Yutkunmada zorluk
  • Ağız ve boğazda şişlik

Fito Krem Fiyatı

Ağırlığı 40 gr olan Fito krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 13,68 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.