Fondöten Uygulaması Noktasında Öne Çıkan Altın Öneriler

Paylaş
 

Makyaj denildiğinde ilk olarak akla ruj, maskara veya göz farı gelebilir. Ancak makyajın en doğru ve kusursuz yanı şüphesiz fondöten uygulamasında gizli.  En sık kullanılan kozmetik malzemeleri arasından öne çıkan fondöten; cilt kusurlarını kapatmak, cilt rengini eşitlemek, siyah noktaları ve lekeleri gizlemek gibi pek çok amaçlarla tercih ediliyor.  Günümüzde cilt kusurlarından yakınan kadınların pek çoğu ise genellikle çok fondöten sürmenin daha etkili olabileceğini düşünerek hareket ediyor. Halbuki bu tamamen yanlış bir inanış. Yani makyaj yaparken önemli olan doğru taktikleri kullanmak ve en ince tabaka ile kusurların sıfıra yakın kapanmasını sağlamak. Aksi taktirde kusurları kapatırken diğer yandan da yapmacık ve kötü bir görüntü ortaya çıkabiliyor.

Cilt Bakımını Aksatmayın!

Her şeyin başı temizlik ve sağlık diye boşuna demiyorlar değil mi? O yüzden öncelikle cildinizin temiz ve gereken nemi alıp almadığından emin olmak gerekiyor. Temizlik noktasında cilt tipiniz için uygun bakım ve temizlik malzemelerinden yararlanabilirsiniz. Eğer temizleme ürününüz nemlendirici özellikteyse ekstra nemlendiriciye gerek yok. Çünkü aşırı nem yüzünüzün çok fazla parlamasına neden olacaktır.

Yüz Tipine Uygun Fondöten

Sıradan gibi gözükse de fondöten seçimi kusursuz makyaj noktasında oldukça büyük bir özen ister. O nedenle satın alırken mutlaka çenenize küçük bir miktar uygulayın ve bir süre bekleyin. Cildinizin rengi ile uyumlu ise alabilirsiniz. Ancak ten renginize ve cilt tipinize uygun değilse başka içerikli fondötenlere bakmalısınız.

Doğru Yöntem ile Uygulayın

Günümüzde fondöten uygulamasının çok farklı yöntemleri var. Ancak her birini aynı anda uygulamak mümkün değil. Önemli olan tek birisi ile mükemmel sonuçlar çıkarmak. En sık tercih edilen fırça yöntemi oluyor. Fırça her kullanımdan sonra yıkanabildiği için hem hijyen hem de kusursuz görünüm açısından oldukça avantajlı. Diğer yöntemler ise el ile sürme ve sünger tekniği olarak karşınıza çıkıyor.

Güzel ve pürüzsüz bir makyaj sonucunun elde edilmesinde ürün seçimi de oldukça önemli. Kaliteli, doğal ve seçkin makyaj malzemeleri için siz de Yves Rocher deneyimine şahit olabilirsiniz. İlk kullanımda etkisini gösteren bakım ve makyaj ürünleri için online platformu ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı 779 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.