Fucicort Krem Kullanımı ve Faydaları

Fucicort Krem Nedir?

Fucicort krem; cilt lekeleri, egzama, deride kaşıntı gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Krem, reçete ile ve doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Krem, 30 gramlık tüpler içerisinde satılmaktadır.

Fucicort Krem Nelere İyi Gelir?

Krem, kortikosteraoid ve antibiyotik içeren, kombine bir preperattır. İçeriğinde bulunan fusidik asit, bakteri oluşumunun önüne geçer ve ciltte oluşan bakterileri yok eder. Pek çok cilt sorununda etkili sonuçlar veren Fucicort krem; sivilce ve iltihaplı sivilceler, deri kızarıklıkları, bebeklerde pişikler, unna hastalığı, sedef hastalığı ve dudak çatlaklarında oldukça etkilidir.

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

Fucicort krem; sorunlu bölgeye, ince bir tabaka halinde uygulanır. Krem, eğer ellere uygulanmayacaksa, eller çok iyi durulanmalıdır. Genellikle tedavi süresi boyunca krem, günde 2 ya da 3 kez kullanılmaktadır. Ancak bu kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora başvurmalı ve onun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Ayrıca antibiyotik etkisi bulunduğu için, her gün aynı saatte kullanmaya özen göstermelisiniz.

fucicort krem

Fucicort Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler

Bu kremi;  mantara, bakteriye ya da virüse bağlı bir cilt hastalığınız varsa kesinlikle kullanmamalısınız.  Ayrıca göz çevresi, burun ve dudak çevresine temasından kaçınılmalıdır.

Fucicort kremin yüz bölgesine uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Eğer yüzünüzde egzama ya da sivilce sorunu varsa, rahatlıkla bu kremi kullanabilirsiniz.

Fucicort Kremin Yan Etkileri 

Fucicort krem, yan etkilere sebep olabilen bir kremdir. Bu yan etkilerin sebebi ise, kremin içeriğindeki etken maddeler ve doz aşımıdır.  Fucicort kremin yan etkilerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Ayaklarda, ellerde, yüzde ve bileklerde şişme
  • Çocuklarda büyümenin yavaşlaması ve kilo kaybı
  • Kurdeşen, döküntü ve aşırı hassasiyet
  • Damar genişlemesi ve ciltte incelme
  • Ciltte kanamalar
  • İstenmeyen kıllanma ve tüylenmeler
  • Gözlerde ve başta ağrı hissi

Fucicort Krem Fiyatı

Ağırlığı 30 gr olan Fucicort krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 23,84 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.