Fucidin Krem Kullanımı ve Faydaları

Paylaş
 

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin krem, içeriğindeki etken madde fusidik asit olan bir cilt kremidir. Bakterileri öldüren güçlü etkisiyle, sivilce, akne ve siyah nokta başta olmak üzere birçok cilt hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Fucidin krem, basit bir cilt kremi olmasından öte, cilt hastalıklarının tedavisi için profesyonel etkiye sahip tıbbi bir kremdir.

Fucidin Krem Nelere İyi Geliyor?

Fucidin krem, bakterilerle savaşarak yok edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Cilt enfeksiyonlarını tedavi edecek antibakteriyel özelliğe de sahiptir. Çeşitli deri hastalıklarının tedavisi için kullanılmaktadır. Sivilce ve akneler için olumlu etkileri vardır. Ancak, fucidin kremin etkileri sadece sivilce ve akneler yok etmek değildir. Ciltte iltihaplanmaya bağlı olarak oluşan hastalıklar, yanık, yara, egzama, kıl kökü iltihaplanmaları ve cildin farklı bölgelerinde oluşan bulaşıcı deri hastalıklarının tedavisi için, doktor tarafından önerilen bir ilaçtır. İltihaplı deri hastalıklarında iltihabı dağıtmak için kullanılan fucidin krem, yara ve yanık gibi daha ağır cilt sorunlarında da hem daha etkili tedavi hem de iz kalmaması için kullanılmaktadır. Epilasyon sonrası, bazı cilt sorunlarının önlenmesi için kullanılır. Temel özelliği, iltihapla mücadele ederek, iltihaplanmaya bağlı oluşan sivilce ve deri hastalıklarını tedavi etmesidir.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Genel uygulanma şekli ise, temiz cilde ufak parmak hareketleriyle sürülmesidir. Günde 1-2 defa uygulanabilir. Farklı cilt tiplerinin sebep olduğu cilt problemleri için kullanılan tüm kozmetik ürünlerinden daha etkili olan fucidin, cilt hastalıklarının tedavisi için gösterdiği etkinin yanında, cildi yenileme etkisine de sahiptir. Doktor kontrolünde kullanılması önerilen fucidin, cilt hastalıklarını hem önleme hem de tedavi etme etkisiyle, mucizevi bir kremdir.

fucidin krem

Fucidin Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler

Fucidin krem, güçlü etkiye sahip olduğundan, kullanımına dikkat edilmelidir. Hatta doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Özellikle açık yaralar için rastgele kullanımı oldukça tehlikelidir. Hangi cilt için hangi ölçüde kullanılacağına doktor karar verirse istenen sonuç elde edilebilir. Hamile bayanların bilinçsiz kullanımı da sakıncalıdır.

Fucidin Kremin Yan Etkileri

Bilinçli olarak kullanıldığında fucidin kremin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak, düzensiz ve rastgele kullanılırsa, çeşitli cilt problemlerine sebep olabilir. Ciltte kızarıklık, pullanma, tahriş ve döküntüler, olası yan etkilerdir.

Fucidin Krem Fiyatı

Ağırlığı 20 gr olan Fucidin krem fiyatı 2019 yılı itibariyle 17,26 TL dir.

Fucidin kremin kullanımı için doktora danışmada fayda vardır. Reçeteyle yazılan fucidin kremin kullanımını, hastanın şikayetine göre doktor belirlemektedir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmak, farklı cilt sorunlarına sebep olabilir.

Bu yazı 23809 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Sevga dedi ki:

    Fucidin harika siğillerimi yok etti

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.