Fucidox Krem

Paylaş
 

Fucidox krem, cilt yüzeyinde oluşan sorunların giderilmesinde kullanılan bir kremdir. Krem, özellikle bakterilerin yol açtığı enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

Fucidox Krem Nedir?

Fucidox krem, 20 mg’lık tüpler içerisinde satılmaktadır. Antibakteriyal etkilere sahip krem; enfekte yanık, egzama, sivilce ve kıl kökü iltihabı tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Fucidox’un etkin maddesi fusidik asittir. Bu asidin antibiyotik etkisi vardır. Bakterilerin çoğalmasının önüne geçerek, antibakteriyal etki yaratır.

Fucidox Krem Nelere İyi Geliyor?

Bu krem; fucidine duyarlı organizmaların yol açtığı enfeksiyonların tedavisine iyi gelmektedir.. Bu enfeksiyonların başında; enfekte yara ve yanıklar, enfekte egzama, abse, akne, paronişya, hidrozadenit ve eritrazma gibi rahatsızlıklar yer almaktadır.

Fucidox Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidox krem, rahatsızlığın yaşandığı bölgeye günde 2 ya da 3 kez, doktorun tavsiyesi doğrultusunda uygulanır. Kremin uygulanacağı bölge öncelikle iyice temizlenmelidir. Ardından ince bir tabaka halinde krem sürülmeli ve problemli bölge ovulmalıdır. Ardından kremin uygulandığı bölge, gerekli durumlarda gazlı bez ile kapatılmalıdır. Ancak doktor kremin uygulandığı bölgenin kapatılmasını önermediyse, açıkta bırakılabilir.

Fucidox Kremi Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

  • Fucidox kremin hamilelerde kullanımı ile ilgili yeterli bilgi bulunmadığı için, doktor kontrolü ile kullanılmalıdır. Ancak bu kremi kullanırken hamile olduğunuzu öğrenirseniz, kremi kullanmayı bırakın ve hemen bir doktora başvurun.
  • Krem, emziren bayanlar tarafından kullanılması durumunda da mutlaka hekim tavsiyesi alınmalıdır. Ayrıca emzirmeden önce meme başı iyice temizlenmeli ve krem asla bu çevreye uygulanmamalıdır. Bunun yanında fucidox kremin süt yolu ile atılıp atılmadığı da  tam olarak bilinmemektedir.
  • Kremin içerisinde bulunan etken maddelerden birine karşı alerji durumu varsa ilacın kullanımı tavsiye edilmez. Gözde tahrişe sebep olabileceği için göz çevresindeki enfeksiyonlarda kullanılırken, göze temasından kaçınılmalıdır.
  • Fucidox, kullanılmaya başladıktan sonra herhangi bir iyileşme izlenmezse ya da daha da kötüleşirse, hekim ile temasa geçilmelidir.

Fucidox Kremin Yan Etkileri

  • Kremi kullandıktan sonra kimi hastalarda; nefes alamama, yüzde, dudaklarda ve dilde şişme benzeri şikâyetler oluşabilir.
  • Fucidox kremin uygulandığı bölgede yangılı kaşıntı ve yanma, batma hissi oluşabilir. Bu ve benzeri bir durumla karşılaşırsanız hekiminize başvurmanız gerekmektedir.
  • Bu yan etkilerin dışında, ilacın uygulandığı bölgede yaygın bir yan etkiye rastlanmamıştır.

Fucidox Krem Fiyatı

Ağırlığı 20 gr olan Fucidox krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 14,02 TL dir.

Bu yazı 923 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.