Genital Bölge Kararması İçin Doğal Çözümler

Paylaş
 

Bacak arası havasız kaldığı anlarda, sıcak yaz mevsimlerinde ve hatalı iç çamaşırı kullanımında, cilt pişik yaparak derinin kararmasına neden olur. Bunun yanında genital bölge için kullanılan kozmetik malzemeler, kremler vb. ürünlerde kararmanın bir diğer nedenidir. Bu kararmalar kişinin kendisi için, estetikten uzak ve can sıkıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Ancak bunun önüne geçmek için, doğru çamaşır kullanımı ve birkaç doğal öneri yeterli olmaktadır. Bu öneriler için, yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Genital Bölge Kararmasını Önlemek İçin Doğru Çamaşır Tercih Edilmeli!

Gün içinde cildimiz sıkça terlemektedir. Özellikle vücudun ısısı yüksek eklem bölgeleri, olduğundan fazla terlemeye neden olur. Bu nedenle doğru iç çamaşırı kullanımı çok önemlidir. Polyester kumaştan üretilen iç çamaşırı tercihi, yanlış bir tercih olacaktır. Çünkü bu kumaş daha fazla terlemeye neden olur ve cildin hava almasını engeller. Bu durum kararma sorununu ortaya çıkarır. İşte bu nedenle pamuklu iç çamaşırı tercih edebilir ve kararmaların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kararan deriyi yok etmek amacıyla, banyoda sıkça kese işlemi uygulamak faydalı olacaktır.

Genital Bölge Beyazlatma İçin Maske Tarifi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı elma suyu
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı vazelin

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri bir kaba alın ve iyice karıştırın. Bu maskeyi genital bölge veya kol altı kararmaları için kullanabilirsiniz. Maskeyi kararmanın oluştuğu bölgeye sürerek, kuruması için bekleyin. Maske kuruduktan sonra, ılık su ile yıkayın ve bebek pudrası sürün. Bu işlemi makul aralıklarla yaptığınızda, ilerleyen süreçte kararmaların yok olduğunu görebilirsiniz.

Bu yazı 2676 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.