Genital Bölge Kılları Nasıl Alınır

Ergenliğin başlangıcıyla beraber çıkmaya başlayan genital bölge kıllarının temizliği hem sağlık hem de kişisel bakım açısından önem teşkil eder. Geçmişten günümüze bu bölgenin temizliği için pek çok yöntem mevcuttur. Lazer epilasyon ve iğneli epilasyon yöntemleri bu bölgede kalıcı sonuçlar verse de her kadın profesyonel epilasyona ayıracak bütçeye sahip olmayabilir. Genital bölgede kıl temizliği için az bir bütçe ayırarak evde uygulayabileceğiniz yöntemler de mevcut.
 

Jilet ve Tüy Dökücü Kremler

Bu iki yöntem kısa vadeli sonuç sağlasa da en pratik yöntemlerdendir. Jileti tercih ediyorsanız piyasada bulunan kadınlar için üretilen çok bıçaklı jiletlerden satın almalısınız. Sabun gibi temizlik ürünleri bu hassas bölgenin florasına zarar vereceği için uygulama öncesinde genital bölgeye özel temizleme ürünlerini kullanın. Önce kılların çıkış yönünde daha sonra da tersi yönde uygulama yaparak pürüzsüzlüğü yakalayabilirsiniz. Tüy dökücü krem tercih ediyorsanız yine uygulama öncesi cildin temiz olmasına dikkat ederek ürünün uygulaması ve bekleme süresi için talimatlara uymalısınız.

Sir Ağda ve Çam Sakızı Ağdası

Ağda hassas bölgeler için acı verici ve zahmetli bir yöntem olsa da uzun vadede pürüzsüzlük sağlamaktadır. Ağda öncesi bölgeye talk pudrası sürerek acıyı en aza indirebilirsiniz. Ağdayı cihazda veya sıcak suda erittikten sonra ince bir tabaka halinde sürün. Kaliteli, esnemeyen bir ağda bezini uygulama yapılacak alanı kaplayacak şekilde yapıştırın. Bezi kılların çıkış yönü tersine tek seferde çekin. Sir ağda temizleme yağlarıyla kalan ağdayı temizleyerek aynı zamanda cildinize bakım yapabilirsiniz.

Epilasyon Cihazları

Kılları kökten alan bu yöntem de ağda gibi uzun vadede pürüzsüzlük sağlar. Dikkat edilmesi gereken nokta işlemi bu bölgeye özel epilatör başlığıyla yapmaktır. Cildinizi bir elinizle gerdirerek epilatörü kılların çıkış yönünün tersine doğru uygulayın. Epilasyon sonrası ciltteki tahrişi azaltmak için bölgeye buz uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Geçmişten günümüze istenmeyen tüylerden kurtulma klasik yolu “ağda.” Gelişen teknoloji bireylere farklı seçenekler sunsa da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.