Genital Estetik Ve Vakumlu Kürtaj

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte estetik alandan da pek çok yenilik yapılmıştır. Vücudun bazı bölgelerinde sıkılaştırma ve gençleştirme yapılmaya devam ederken son yapılan yeniliklerden biri de lazerle vajina daraltma işlemi olmuştur. Bu işlemde radyoaktif enerji kullanıldığı ve lazer ışınlarından faydalanıldığı için ameliyatsız olarak kısa sürede gerçekleşmektedir. Jinekolojik incelemelerden sonra Doktor Uzay Yıldırım tarafından ameliyatsız, ağrısız ve sızısız olarak tek seansta lazerle vajina daraltma operasyonu gerçekleştirilir.

Vajina Daraltmanın Tercih Edilme Sebepleri

Genital bölgede estetik anlamda meydana gelen sarkmaların sebep olduğu çirkin görüntü lazerle vajina daraltmada etken haline gelmiştir. Kadınlar genital görüntüye eskisinden daha fazla önem vermeye başladığı için bu operasyonu tercih etmektedirler. Ayrıca genital genişleme ve sarkmalar cinsel performansta da azalmalara sebep olmaktadır. Genişleme aynı zamanda idrar kaçırmaya, sık tuvalete çıkmaya ve enfeksiyon hastalıklarına da sebep olmaktadır. Cinsel hayatın kalitesini artırmak ve idrar yollarındaki sağlıklı yaşam kalitesini korumak adına lazerle vajina daraltma sıklıkla tercih edilmeye devam ediyor. Kadınlar bu operasyon sonrası kendilerini daha iyi hissederken öz güven artışı da yaşıyorlar. Kliniğe gelerek vajinal muayene olan hastalarda gerekli görüldüğü takdirde lazerle vajina daraltma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bir sarkma olduğu tespit edildiği takdirde problemlerin sarkmadan kaynaklı olma ihtimali oldukça yüksek olduğu için operasyon gerçekleştirilir.

İşlem Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Operasyonu ameliyatsız olarak sadece 20 dakikada gerçekleştiriyoruz. Lazerle yapılan bu işlemde acı, sızı veya ağrı bulunamamaktadır. Bir diğer adı ile “vajina gençleştirme” olan bu işlemden sonra hasta günlük hayatına devam edebilir. İşlem sırasında mono-polar radyofrekans lazerler kullanılmaktadır. Son teknoloji lazerlerden de faydalanıldığı için oldukça güzel sonuçlar alınıyor. Operasyondan sonra 5 gün cinsel ilişkiye girilmemelidir. Önerilen ise işlemin 2 yılda bir tekrar edilmesi yönündedir.

Gebeliğin sonlandırılmasının gerektiği durumlarda veya gebeliğin bitirilmek istenmesi halinde kürtaj operasyonuna başvurulmaktadır. Ancak kürtaj ile hastanın çeşitli risklerle karşı karşıya kaldığı ya da operasyon sırasında ağrı ve sızı çektiği düşünülerek yeni yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri de vakumlu kürtaj yöntemidir. İyi bir doktor tercih edildiği takdirde kısa sürede toparlanma ve günlük hayata dönmeyi kolaylaştıran bir tür kürtaj yöntemidir. Kliniğimizde bu yöntem en iyi şekilde uygulanmakta ve risksiz olarak gebeliğe son verilmektedir. Son yıllarda yaygın olarak uygulanmaya başlayan vakumlu kürtaj işleminde rahim içine bir kanül yerleştirilmektedir. Bu kanül elektrikli bir vakuma bağlanarak kısa sürede bebek rahim içinde çıkarılmaktadır. Oldukça güvenli bir uygulama olan vakumlu kürtaj bütün riskleri ortadan kaldırabilecek teknolojik yeterliliğe sahiptir.

Vakumlu Kürtaj Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu operasyon, hastanın hayatını riske atmayacak hijyenik ortamda ve steril şartlarda sadece beş dakikada ağrısız ve sızısız olarak gerçekleştiriliyor. İşlem yapılmadan önce hastanın isteğine göre genel ya da lokal anestezi yapılabilmektedir. Operasyon bittikten sonra hasta muayenehanede bir saat dinlendirilip taburcu edilir. Evine giden hastanın kürtaj olduğu hiç bir şekilde belli olmaz. Herhangi bir jinekolojik muayene olmadıktan sonra kimse tarafından kesinlikle fark edilmemektedir. İlk bir hafta adet kanaması miktarında hafif kanamalar gerçekleşebilir.

Ufak tefek kasılmalar ve ağrılar olabilir. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerden faydalanarak ağrıyı tamamen kesmek mümkün. Ağrı ve sızı normal kürtaj yöntemine göre vakumlu kürtaj operasyonunda çok daha azdır. Etkisi ise kısa sürede geçmektedir. Hasta en geç bir hafta içinde kendini iyi hissetmeye başlayabilir. Bu bir haftalık süreç içinde cinsel ilişkiye girilmemelidir. Vajinal bölgeyi temiz tutmaya özen göstermeli, enfeksiyonel risklerden korumalıdır. Kürtajdan sonra en geç bir ay içinde muayene için doktorunuza başvurmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Kendiniz İçin Bir İyilik Yapın

Kelebek Chat Sohbet Sitesi İnsan ilişkilerini geliştirmek için temelini oluşturan sohbet sitelerinde, mahremiyet en ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.