Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları yorgunluk, genetik, ilaç kullanımı veya zararlı madde kullanımı gibi nedenlerden dolayı artmaktadır. Sizler de gözünüzün altında morluklardan şikayetçiyseniz başta alkol ve sigarayı bırakmalı, düzenli uyumalı ve bol su tüketerek vücudunuzun kaybettiği mineral ve vitaminleri kazanmalısınız.

İşte bunlar dışında göz altı morluklarının nasıl geçebileceğini merak ediyorsanız, size bu yazımızda bu sorunun cevabını almanız konusunda yardımcı olmaktayız.

Salatalık Dilimleri İle Morluk Tedavisi

Yukarıdaki önerilerimizin dışında, evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerden söz etmemizde fayda vardır. Göz altında oluşmuş olan morluklar için salatalık veya patates dilimlerini bu bölgede 15 dakika bekletebilirsiniz. Sonrasında ise yıkamalı ve bu şekilde uygulamayı morluklar geçene kadar tekrar etmelisiniz.

Limon ve Domates Suyu İle Morluk Tedavisi

Eşit miktarlarda alacağınız limonun suyu ile domatesin suyunu karıştırmalı ve göz altı morluklarınız için kullanmak üzere hazırlamalısınız. Bu karışım 1 haftalık bir sürede kullanılmalı ve hem sabah, hem de akşam uygulanmalıdır.

Sallama Çay Poşetleri İle Morluk Tedavisi

Göz altında ki morlukları iyileştiren önemli yollardan bir diğeri ise sallama çay poşetlerinden faydalanmaktır. Soğuduktan sonra su ile durulamalı ve çay poşetlerini morlukların üzerinde tutmalısınız. Böylece sizler de etkili bir şekilde tedaviye yanıt alacağınızı rahat bir biçimde görebileceksiniz.

Kaşık İle Morluk Tedavisi

Sizlere önerebileceğiniz son yöntem ise dolapta bekleteceğiniz soğuk kaşık olacaktır. Bunu soğukluğu geçene dek gözlerinizde meydana gelen morlukların üzerinde bekletmelisiniz. Göz altında meydana gelen morlukları iyileştirebilen en etkili yöntemlerden birisi de bu olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yüz Sarkması İçin Doğal Maskeler

Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden biri de ciltte ve yüzde sarkmalardır. Ciltte yaşlılık sebebiyle elastin ve kolajen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.