Göz Altı Torbalarına Doğal Çözümler

Paylaş
 

Göz altı torbaları çoğu insanda görülen ve rahatsızlık verici bir cilt problemidir. Genellikle insan vücudundaki hormonal değişimlerin neden olduğu göz altı torbaları, ayrıca yorgunluk ve yoğun tempolu bir yaşamdan kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Bu torbacıklar görsel açıdan estetik görünümün kaybolmasına neden olduğu için, kişide öz güven kaybı yaratabilir. Ancak göz altı torbalarını yok etmek, düşünüldüğünden de kolaydır. Bu problemi evinizde uygulayacağınız birkaç doğal yöntem sayesinde giderebilirsiniz.

Su

Göz altında oluşan torbalardan kurtulmak için, en bilinen yöntem bol su içmektir. Vücut yeterince su aldığında, göz altlarında görülen sıvı toplaması yok olmaya başlar. Bu da istenmeyen göz altı torbası probleminin, çözüme kavulması anlamına gelmektedir. Günde en az 8 ile 10 bardak arasında su içmek, vücuda genel olarak büyük fayda sağlamaktadır.

Sallama Çay Torbası

Göz altı şişlikleri başta olmak üzere, gözlerde oluşan yorgunluk ve kızarıklığı sallama çaylar ile gidermeniz mümkündür. Bunun için kullanılmış siyah ya da yeşil çay torbalarını kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez, buzdolabında 30 dakika boyunda soğuttuğunuz sallama çay poşetlerini, uzanarak gözlerinizin üzerine koymalısınız. 10-15 dakika beklettikten sonra, sallama çay poşetlerini gözlerinizden almalısınız. Bu işlem sonrasında göz yorgunluğu ve kızarıklığın yok olduğunu görebilirsiniz. İşleme her gün devam ettiğinizde, göz altı şişliklerinin yok olduğunu farkedeceksiniz.

Soğuk Kaşık

Bu ilginç yöntem herkes tarafından bilinmemektedir. Anında sonuç veren bu yöntemle, hem göz altı torbalarınızdan hem de göz çevresindeki kararmalardan kurtulmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken, birkaç yemek kaşığını 20 dakika kadar buzdolabında soğutmak. Soğuttuğunuz kaşıkların arka kısmını, göz altı torbalarınızın üzerinde bekletin. Kaşık ısınmaya başladığında, diğer kaşıklar ile değiştirebilirsiniz. Bu işlemi her iki göze 5-10 dakika uygulamanız yeterli olacaktır.

Bu yazı 1024 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.