Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri

Kadınların dünyasında giyimden sonra en önemli detay makyajdır ve bütün bayanlar için göz makyajının ayrı bir önemi vardır. Çünkü birçok bayan büyüleyici, derin bakışlara sahip olmak ister. Ancak göz makyajında bile dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmakta. Bilinçsizce bir göz makyajı yerine, bilinçli ve içinize sinerek yapacağınız bir göz makyajı, gözlerinize daha da etkileyici bir bakış katabilir. Peki, ne mi yapmalısınız? Yazı dizimize şöyle bir göz atmanız, sizlere vereceğimiz önerilerle harika bir göz makyajı elde etmeniz için yeterli olacaktır. Kaş kemiğinin üzerine uygulayacağınız kızıl toprak renginde bir far gözlerinize çekicilik verebileceği gibi, lacivert tonlarında bir göz kalemi ile de gözlerinize dumanlı bir bakış kazandırabilirsiniz. Göz rengine göre yapılacak göz makyajı, etkili ve mükemmel bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Mavi Gözler

Mavi gözler için önerimiz, yine mavi tonlarında bir far uygulanmasıdır. İç kısma çekeceğiniz kahverengi bir kalemle de gözlerinizin rengini ortaya çıkararak, buğulu bir bakış elde edebilirsiniz. Yine kahve tonlarında bir ruj ile de göz makyajınızla muhteşem bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Ela Gözler

Göz makyajı için en ideal göz rengidir. Neden derseniz, ela göz içerisinde farklı renk tonlarının bulunması itibariyle, her renk göz makyajı, harika bir görünüm sağlayacaktır. Ela gözlerde bakır sarısı tonlarında farlar ve kahverengi bir rimel, gözlere daha dikkat çekici bir hava verecektir.

Siyah Gözler

Siyah gözlere, yine siyah bir göz makyajı ile gotik bir görünüm verebileceğiniz gibi, gümüş tonları ve füme karışımı ile de dumanlı bir bakış sağlayabilir ya da eyeliner kullanarak da, çarpıcı bir bakış oluşturabilirsiniz. Alt kirpik diplerine de uygulayabileceğiniz kahverengi tonlarında bir kalem bakışlarınıza anlam kazandırarak, vurgulu bir duruş sağlayacaktır.

Kahverengi Gözler

Kahverengi gözler için sezonun, metalik far tonlarını önermekteyiz. Gümüş ve altın sarısının karışımı ile elde edilen far da gözlere canlılık katacağı gibi, cazibeli bir bakışında öncüsü olacaktır.

Yeşil Gözler

Yeşil gözlerde her renk far, muhteşem duracağı gibi, siyah eyeliner ve siyah rimel, dolgun bir bakış oluşturacaktır.

İlginizi Çekebilir

Kusursuz Oje Sürmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Tırnak bakımı kadınların önem verdiği şeylerden biridir. Öyle ki birçok kadın, manikür ve pedikür işlemini …

4 Yorumlar

  1. Göz rengi ile makyajın birbirine uyum sağlaması, göz alıcılık açısından mükemmel seçenekler sunar. Benim özen gösterdiğim başlıca unsurlar arasındadır

  2. Özellikle kahverengi gözlere yapılacak uygulama tavsiyesisine kesinlikle katılıyorum. Güzel derleme olmuş, teşekkürler.

  3. Gülşah Atalay

    Aslında burada saç ve kıyafet de çok önemli. Makyaj yaparken bunu da es geçmeyin 🙂

  4. Benim gözlerim siyaha yakın bi kahve tonunda. ancak fazla makyaj yapmıyorum ben. nişanlım da sevmiyor zaten. Siyah bi kalem çekiyorum yetiyor. Siyahı severim asil bir renk bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.