Gözaltı Torbaları Nedenleri ve Tedavisi

Paylaş
 

Herkes genç kalmak ister ancak yılların getirmiş olduğu kaçınılmaz yaşlılık izlerinden kurtulmak isteriz. Gelişen sağlık alanı sayesinde birçok cilt bakımı ürünleri bu sorunlara başa çıkmak için yeterli gelmeyebilir. Doğanın bizlere sunduğu mucuzevi ürünleri sizler için derledik ve hangi ürün neye iyi geliyor açıklamaya çalışacağız.

Öncelikle Gözaltı Torbaları Oluşma Sebebi Nedir?

Gözaltı torbalarının oluşma nedenlerinin başında öncelikle uykusuzluk ve buna bağlı olarak meydana gelen yorgunluk, yoğun şekilde kahve tüketimi, yaşa bağlı olarak meydana gelen doğal gözaltı torbaları gerek erkekler için gerekse bayanlar için en önemli sorunlardan biridir. Gözlatı torbalarının oluşum nedenleri genel olarak aşağıda verdiğimiz maddeler başlıca nedenler arasında yeralmaktadır.

  • Göz kaslarının yoğun şekilde çalışması
  • Ciltteki elastik özelliğinin zamanla kaybolması
  • Gebelik döneminde oluşmasına neden olan gözaltı sarkmaları
  • Sigara kullanımı
  • Hormonal bozukluklar sivilce
  • Kafein aşırı kullanımı
  • Demir eksikliği ve diğer etmenler

İnsan gözleri vücuttaki en önemli noktalardan biridir. Görme duyusundan sonra insanların birbirleriyle ilk iletişime,temasa geçtikleri bölgedir. Gözlatı sarkmaları genel görünümü oldukça etkilemektedir. Yaşlı görünüm hissi vermektedir.
Makyaj alanı günümüz teknolojisi sayesinde her türlü gözenekleri, cilt bakımı akneleri saklama imkanı sunmaktadır fakat gözaltı sarkmalarını kapatmanız ve saklamanız mümkün değildir. Bu yüzden çareyi her zaman olduğu gibi doğal bitkilerde arayacağız.

Gözlatı Torbaları Kesin Çözüm Bitkisel Tedavi

Çilek Maskesi

Çilek, kanser hastlığından, şekere; şekerden kolesterole kadar birçok hastlığın tedavisi olarak bilinir. Çileğin cildinize olan faydası bir hayli fazladır.

Kullanımı ve Tarifi
Çileği dilimlere ayırıp gözaltı torbalarınıza koyarak 10 dakika bekletin. Bu işlemi haftada 2 defa yaparak gözlatı torbalarınızın yavaş yavaş düzeldiğini görebileceksiniz. Düzenli kullanımdan sonra bir süre sonra gözaltı torbalarınızın ortadan kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Gözlaltı Sarkmaları İçin Çay

Herkesin severek içtiği çay, yine cilde faydası saymakla bitmiyor. Çayın poşetlerini zeytinyağı ile beraber birleştirdiğinizde gözlatı torbalarınızı ortadan kaldırıyor.Çatlaklar ve selülit tedavisinde de kullanılan kahve telvesinin gözaltı morlukları renginin açılmasında ve torbaların toparlanmasında önemli bir etkisi vardır.

Bu yazı 858 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.