Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük yapılan cilt temizliği, uzun vadede cildin daha sağlıklı ve daha pürüzsüz olmasını sağlar. Her gün maruz kalınan toz, yüze yapılan makyaj sonrası kalan kozmetik ürünler ve kirli havanın etkisi ile gün sonunda özellikle yüz bölgesinde aşırı kirlenme söz konusu olur. Bu kirlenme ilk başlarda gözle görülemese de ilerleyen zamanlarda sivilce, siyah nokta ve cilt lekeleri olarak karşımıza çıkar. Bu gibi cilt problemleri ile karşılaşmamak için her gün yüz temizliği yapılması gerekir.

Günlük cilt temizliği yapımında ilk dikkat edilmesi gereken husus, cildin tipinin belirlenmesidir. Cilt tipinin belirlenmesinin ardından cilde göre uygun ürünlerin alınması gerekir. Ürünlerin alınmasının ardından her gün düzenli olarak daha çok yatmadan önce aşağıdaki uygulamaları yapmanız yeterli.

  • Yüz temizleme jeli ya da köpüğü ile yüzünüzü yıkayın… Bu jel ya da köpükler cilt gözeneklerinizin tamamen açılmasını sağlayarak tam temizlenme için cildinizi hazır hale getirir.
  • Açılan gözeneklerinizi ve cildinizi derinlemesine temizlemek için temizleme sütü ile yüzünüzü silin… Temiz bir pamuk yardımı ile yapacağınız bu uygulama gözeneklerin de temizlenmesini sağlar.
  • Cildinize uygun tonik ile yüzünüzü silin… Bu uygulama açılan ve temizlenen gözeneklerin eski haline dönmesi yani sıkılaşmasında etkilidir.
  • Nemlendirici ile yüzü nemledirin… Toniklerde bulunan kurutucu özelliğin önüne geçmek için cildinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü silebilirsiniz. Bu uygulama ile kuruyan cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen uygulamalar ile cildinizin daha temiz ve sağlıklı olmasını sağlayabilir, kusursuz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

1 Yorum

  1. Günlük cilt temizliği ile alakalı olarak son derece narin pamuksu ürünler kullanmaya dikkat etmemiz gerekir onuda unutmayalım dostlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.