Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Günlük yapılan cilt temizliği, uzun vadede cildin daha sağlıklı ve daha pürüzsüz olmasını sağlar. Her gün maruz kalınan toz, yüze yapılan makyaj sonrası kalan kozmetik ürünler ve kirli havanın etkisi ile gün sonunda özellikle yüz bölgesinde aşırı kirlenme söz konusu olur. Bu kirlenme ilk başlarda gözle görülemese de ilerleyen zamanlarda sivilce, siyah nokta ve cilt lekeleri olarak karşımıza çıkar. Bu gibi cilt problemleri ile karşılaşmamak için her gün yüz temizliği yapılması gerekir.

Günlük cilt temizliği yapımında ilk dikkat edilmesi gereken husus, cildin tipinin belirlenmesidir. Cilt tipinin belirlenmesinin ardından cilde göre uygun ürünlerin alınması gerekir. Ürünlerin alınmasının ardından her gün düzenli olarak daha çok yatmadan önce aşağıdaki uygulamaları yapmanız yeterli.

  • Yüz temizleme jeli ya da köpüğü ile yüzünüzü yıkayın… Bu jel ya da köpükler cilt gözeneklerinizin tamamen açılmasını sağlayarak tam temizlenme için cildinizi hazır hale getirir.
  • Açılan gözeneklerinizi ve cildinizi derinlemesine temizlemek için temizleme sütü ile yüzünüzü silin… Temiz bir pamuk yardımı ile yapacağınız bu uygulama gözeneklerin de temizlenmesini sağlar.
  • Cildinize uygun tonik ile yüzünüzü silin… Bu uygulama açılan ve temizlenen gözeneklerin eski haline dönmesi yani sıkılaşmasında etkilidir.
  • Nemlendirici ile yüzü nemledirin… Toniklerde bulunan kurutucu özelliğin önüne geçmek için cildinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü silebilirsiniz. Bu uygulama ile kuruyan cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen uygulamalar ile cildinizin daha temiz ve sağlıklı olmasını sağlayabilir, kusursuz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu yazı 3768 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Umut Gürce dedi ki:

    Günlük cilt temizliği ile alakalı olarak son derece narin pamuksu ürünler kullanmaya dikkat etmemiz gerekir onuda unutmayalım dostlar.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.