Günlük Yüz Bakım Maskeleri

Toz ve kir molekülleri ile kirlenen cildinizi doğal maskelerle temizleyebilirsiniz. Günlük yüz bakımı maskeleri ile tıkanan gözenekleri derinlemesine temizleyerek daha canlı ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca günlük olarak temizlenen cildinizde yaşlanma etkileri kendisini daha geç gösterecektir.

Gelin sizler için seçtiğimiz günlük yüz bakımı maskelerini birlikte inceleyelim.

Kuru Ciltler İçin Yüz Bakımı Maskesi

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı kil

Yapılışı: Kili ılık su ile karıştırarak kremsi bir kıvam elde edin ve bu karışımı cildinize sürerek 5-6 dakika beklettikten sonra yıkayın. Kil maskesi sayesinde cildinizde oluşmuş kırışıklıklar açılacak, cilt doğal bir parlaklığa ve duruluğa kavuşacaktır. Maske uygulamasından sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Hassas Ciltler İçin Günlük Yüz Bakımı Maskesi

Malzemeler

  • Yarım tatlı kaşığı tuz
  • 1 yumurta beyazı

Yapılışı: Yumurtanın beyazının üzerine tuzu ilave ederek iyice çırpın. Karışımı cildinize uyguladıktan sonra 10 dakika bekleterek soğuk su ile temizleyin. Maske sayesinde cildinizdeki geniş gözeneklerin sıkılaştığını, cildinizin tek doku ve tek renk haline geldiğini gözlemleyeceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Günlük Yüz Bakımı Maskesi

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı karbonat
  • 4 tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı: Malzemeleri küçük bir kasede karıştırarak cildinize uygulayın. 6-7 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın. Maske ile cildinizdeki lekeler gidecek, cildinizin renk tonu açılacaktır.

Sivilceli Ciltler İçin Günlük Yüz Bakım Maskesi

Malzemeler

  • 3 tane aspirin
  • 4 yemek kaşığı su

Yapılışı: Aspirinleri suda erittikten sonra cildinizin tamamına uygulayın. Aspirin cildinizde kuruduktan sonra su ile temizleyin. Bu maske cildinizdeki sivilce ve akneleri kurutacak yeni oluşumların önüne geçecektir.

İlginizi Çekebilir

Yağlı Cilt Tipleri İçin Doğal Ev Maskeleri

Yağlı cilt tipine sahip kişiler, ciltte sivilce, parlama ve siyah nokta gibi problemlerle daha sık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.