Hamileliğinizi Rahat Geçirmeniz İçin Öneriler

Hamilelik döneminde vücudun pek çok bölgesinde değişimler meydana geliyor.  Bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler olduğunu belirtelim. Bu yöntemleri uygulamanız durumunda gebelik sürecini çok daha konforlu bir şekilde atlatabilir ve bebeğinizi kucağınıza alabilirsiniz. Neler yapabileceğiniz noktasında ipuçlarına hemen göz atmaya başlayın.

  • Geceleri Yatmadan Önce Duş Alın!

Anne adaylarının büyük bölümü özellikle gebeliğin belirli bir döneminden sonra geceleri uyku problemleri yaşadığını dile getiriyor.  Bu problemleri minimal baza indirebilmek için geceleri yatmadan önce ılık duş almak son derece önemlidir. Ilık duş sayesinde kaslar gevşer ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Bu durum uykuya dalma sürecinizi de mutlaka kısaltacaktır. Geceleri sıklıkla uyanma problemini azalttığı da biliniyor.

  • Yatarken Yastıklardan Destek Alın!

Hamileliğin son trimester döneminde karnın iyice büyümesi nedeniyle anne adayları rahat yatamıyor. Bu noktada yastıklardan  destek alabilirsiniz. Karın, bacak arası, bel  gibi bölgeleri yastıkla desteklemenin durumunda vücudunuz çok daha rahat edecektir.  Hamilelikte vücudun yastıklarla desteklenmesi kasların da daha rahat olmasını sağlıyor. Bu nedenle sabahları yorgun uyanmak problemi bir nebze de olsa çözülebiliyor.

  • Bakımınızı İhmal Etmeyin!

Manikürden pediküre kadar tüm vücut bakımınızı hamilelik döneminde de ihmal etmeden yerine getirin. Gebelik sürecinde yaşanan değişimler sadece fizyolojik olmuyor. Psikolojik açıdan da anne adayları kendini rahatsız hissedebiliyor. Vücut bakımınızı ihmal etmemeniz durumunda kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Bu nedenle saç ve cilt bakımı gibi konulara da gebelik süresi boyunca önem vermenizde fayda olacaktır.

  • Hamileliğe Bağlı Cilt Çatlaklarını Önleyin!

Bu dönemde hızlı bir şekilde kilo almaya başlayacaksınız.  Bu durum cilt çatlaklarına yol açabiliyor. Özellikle karın, bel, kalça ve iç baldır  bölgelerinde gebeliğe bağlı çatlakların oluşma riski son derece yüksektir. Ancak çatlak kremi kullanmanız durumunda hamilelik döneminde cilt çatlakları oluşma riskini de ortadan kaldırabilirsiniz. Mustela tarafından geliştirilmiş olan çatlak kremlerinin en çok tercih edilen ürünler olduğunu belirtebiliriz. Düzenli olarak kullanılması durumunda cildin nem ihtiyacını karşılayan ve aynı zamanda gebeliğe bağlı cilt çatlakları oluşmasını önleyen bu krem deneyimli annelerin de ortak tercihi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.