Hangi Cilt İçin Hangi Kil Maskesi Uygulanır?

Kil, içerisinde birçok mineral barındırdığı için cilde çok faydalıdır. İnsanlar, kilin içerisindeki minerallerden istifade edebilmek için kili maske haline getirerek genellikle yüzlerine sürerler ve belli bir süre sonrada temizlerler. Kil, tek bir tür olmadığından kullanacağınız kil maskesinin cildinize uyumlu olup olmadığı çok önemlidir. Günümüzde maske olarak kullanılan kil renkleri, yeşil, beyaz sarı ve pembedir. Her bir rengin içerisindeki mineraller değiştiği için her kil, her cilde uygulanmaz.

Kil maskesinin, en fazla faydası olduğu cilt türü şüphesiz yağlı ciltlerdir. Kil maskesi, ciltteki yağ oranını dengelediği için yağlı ciltlerde düzenli kullanılırsa cildin fazla yağlanmasını engeller. Yağlı ciltler için uygun olan kil rengi ise yeşildir.

Kuru ve hassas ciltler için ise genellikle beyaz kil tavsiye edilmektedir. Kil maskesinin, cildini fazla kurumasını istemeyen kişiler ise maskenin içerisine nemlendirici özelliği olan yoğurt gibi maddeler katabilirler.

Beyaz kil ise sivilcelerin bir numaralı düşmanı olduğu işin uzmanları tarafından belirtilmektedir.

Kil maskesi, içerdiği mineraller bakımından cilde oldukça faydalıdır.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.