Hangi Cilt İçin Hangi Kil Maskesi Uygulanır?

Paylaş
 

Kil, içerisinde birçok mineral barındırdığı için cilde çok faydalıdır. İnsanlar, kilin içerisindeki minerallerden istifade edebilmek için kili maske haline getirerek genellikle yüzlerine sürerler ve belli bir süre sonrada temizlerler. Kil, tek bir tür olmadığından kullanacağınız kil maskesinin cildinize uyumlu olup olmadığı çok önemlidir. Günümüzde maske olarak kullanılan kil renkleri, yeşil, beyaz sarı ve pembedir. Her bir rengin içerisindeki mineraller değiştiği için her kil, her cilde uygulanmaz.

Kil maskesinin, en fazla faydası olduğu cilt türü şüphesiz yağlı ciltlerdir. Kil maskesi, ciltteki yağ oranını dengelediği için yağlı ciltlerde düzenli kullanılırsa cildin fazla yağlanmasını engeller. Yağlı ciltler için uygun olan kil rengi ise yeşildir.

Kuru ve hassas ciltler için ise genellikle beyaz kil tavsiye edilmektedir. Kil maskesinin, cildini fazla kurumasını istemeyen kişiler ise maskenin içerisine nemlendirici özelliği olan yoğurt gibi maddeler katabilirler.

Beyaz kil ise sivilcelerin bir numaralı düşmanı olduğu işin uzmanları tarafından belirtilmektedir.

Kil maskesi, içerdiği mineraller bakımından cilde oldukça faydalıdır.

Bu yazı 3162 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.