Hangi Durumlarda İmplant Yapılmalıdır?

Hastaların kaybettikleri dişlerin yerine yenilerini daha kalıcı ve sağlam bir şekilde kazandırmak istediklerinde, merkezlerimizin de tavsiyeleri sayesinde tercih ettikleri yöntemler genellikle implant tedavilerine yönelik olmaktadır. Böyle bir durumda sabit dişlere sahip olmanın rahatlığını yaşamak isteyenlere implant uygulanabilmektedir. Hastanın sorunsuz bir şekilde çiğneme işlevini yerine getirecek dişlere sahip olması bu sayede mümkün olmaktadır. Kendi dişleri gibi bakım yapabilecekleri protez dişlere sahip olmaları için köklerinin de yapay bir şekilde uygulandığı işlemleri kapsamakta olan implant tedavilerinin gerçekleştirilmesi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

İzmir implant merkezlerimize gelerek bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve şartlarınızın uygun olup olmadığının belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü implantın protezi taşıyacak duruma gelmesi için kemik yapılarının ve diş etlerinin sağlıklı olmasına özen gösterilmektedir. Öncelikle bu tedavilerin yapılmasının ardından implanta geçilmesi de doktorların kontrolünde gerçekleştirilmekte olan uygulamalar arasında bulunur. Dişlerin çektirilmesinin ardından herhangi bir işlem görmediğinde kısa sürede erimeler başlayacaktır. Ancak implant yapılması halinde kemik erimesinin azalması ve tamamen durması sağlanacaktır. Bu da en büyük avantajlarından birisi olarak görülmektedir.

izmir implant

İmplantı Kimler Rahatlıkla Kullanabilir?

Oluşacak yaraların iyileşmesine engel teşkil eden bir rahatsızlığı bulunmayanlar, implant uygulamalarını rahatlıkla kullanabilmektedirler. Aynı zamanda çene kemiğinin implant vidalarının boyunu ve belirli genişliğini karşılayacak kadar uygun olması gerekmektedir. 18 yaşını tamamlamış olan hastalara uygulanması halinde ve diş etlerinin sağlıklı olması durumunda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Üzerine konacak olan protezlerle ilgili olarak ve implant uygulamalarında en profesyonel hizmetlerin verildiği İzmir diş doktoru merkezimize gelmeniz halinde, sizler de rahatlıkla bu uygulamaları yaptırabilirsiniz. Bu kararları almanızı daha kolay hale getirecek olan adreslerimiz üzerinden bilgileri alabilir ve implant fiyatları ile ilgili sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

İmplant Tedavisinin Yan Etkileri Var mı?

Bu uygulamaların herhangi bir yan etkisinin olmaması için uygun şartlarda ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İzmir diş protezi ve implant merkezimizde bu konuda oldukça hassas davranılmaktadır. Çene kemiğinin olumsuz etkilenmemesi ve başka sağlık sorunlarının da yaşanmaması adına verilen çabalarla birlikte gereği yapılmaktadır ve böylece hastaların yan etkilerden uzak kalması sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Buca Kombi Servisi

İşyerlerinin ısınması, konutların ısınması, okulların ısınması artık kombiler tarafından yapılmaktadır. Kombiler kalorifer peteklerine bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.