her cilde uygun tonikler

Her Cilde Uygun Doğal Tonik Tarifleri

Cilt tonikleri kadın, erkek herkesin günlük yaşamında kullandığı, cildi temizleyici, koruyucu ve nemlendirici vb. özelliklere sahip kozmetik ürünlerinden oluşur. Kozmetik piyasasında mağazalarda oldukça maliyetli ve pahalı olan bu ürünlerin yapımında, belirli markalar haricinde üretilenler ve içeriğinde bulunan çeşitli kimyasallar cilt sağlığı için oldukça riskli neticeler doğurmaktadır. Evde cilt toniği yapımı hem bayanlar hem de baylar için oldukça ilgi çeken konuların başında geliyor. Her iki cinsinde yüzünde görülmesi istenilmeyen sivilce, leke ve siyah noktalar rahatsızlık verici boyutlara geldiğinde maskelere başvurulur, krem, haplar ve bu konuda tedavi edici pek çok ürün satın alınır.

Piyasalarda cilt temizliğinde en önemli hususlardan biri olan tonikler, jeller ve kapatıcılar çeşitli alternatifler doğrultusunda satılmaktadır. Bu ürünler alerjik reaksiyonların meydana getirebileceği kimyasallar doğrultusunda tavsiye edilmeyen ürün grupları içerisinde yer alıyor ve daha kötü sonuçların oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Bu kimyasallardan cildi korumak adına evde yapılan cilt tonikleri çok daha sağlıklı ve çok daha doğal.. Bütün ciltlere uygunluk sağlayan ev yapımı birkaç tonik tarifi;

Elma Sirkesi: Ev yapımı elma sirkesi bir pamuk parçasıyla ıslatılıp tonik oluşturulduğunda yüze ve cilde uygulanarak ciltte oluşan yağ ve kirlerden arındırır, E vitaminini cilde enjekte eder.

Maden Suyu: Soğuk ve doğal maden suyu ile yüz yıkandığında içerindeki mineraller cilde nüfuz ederek derinin sıkılaşmasını sağlar.

Kahve Telvesi: Kahve telvesinin içine 3-4 damla limon suyu damlatılmasıyla hazırlanan karışım sayesinde yüze uygulanan peeling ile cildin yumuşaması, yağ ve kirlerin kaybolması sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.