Her Kadının Bilmesi Gereken Güzellik Sırları

Paylaş
 

Güzellik için sürekli kozmetik ürünleri kullanmak, bilinenin aksine cildi yıpratabilir. Ancak bu ürünler kadar etkili birkaç sırrı öğrenerek, güzelliğini daimi kılmanız mümkün. İşte her kadının bilmesi gereken güzellik sırları!

Kirpik Uzatma

Kirpiklerin uzun görünmesi için, kirpik kıvırıcı ürünler ya da rimel bazları satın alınır. Ancak sürekli bu ürünlere para harcamanız gerekmiyor. Bebek pudrasıyla bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Maskara sürme işleminden önce, kirpiklerinize biraz pudra uygulayabilirsiniz. Bir fırça yardımıyla uygulayacağınız bebek pudrası, kirpiklerinizin olduğundan daha hacimli bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

Tırnak Güçlendirme

Güçlü tırnaklara sahip olmak için, kozmetik ürün kullanımı oldukça fazladır. Ancak evde tamamen doğal yollarla tırnak güçlendirmeniz mümkündür. Bunun için birer çorba kaşığı zeytinyağı, badem yağı ve limon suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı tırnaklarınıza uygulayın. Bu işlemi gece yatarken uygulayıp, pamuk eldiven giyerek yatarsanız etkisi daha fazla olacaktır.

Doğal Tonik Hazırlama

Gül suyu ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hem alkol içermediği için zararsızdır hem de makyaj temizliğinin yanı sıra cilt bakımı için etkilidir.

Diş Beyazlatma

Dişlerinizin daha beyaz bir hal alması için, çilek ve karbonat en etkili malzemelerdir. 1 adet çileği püre haline getirerek, bir çay kaşığı karbonatla karıştırın. Bu karışımı fırça yardımıyla dişlerinize uygulayın. Dişlerinizi iyice fırçaladıktan sonra, ağzınızı çalkalayarak temizleyin.

Dudak Nemlendirme

Kurumuş ve çatlamış dudaklar için en etkili ürün, her evde bulunan vazelindir. Vazelinden bir miktar alıp dudaklarınıza sürün. Bu işlem hem kuruma ve çatlama sorununu yok eder hem de dudaklarınızın yumuşacık bir hal almasını sağlar.

Bu yazı 2065 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Sena Uyandı dedi ki:

    Bayıldım bu güzellik sırlarına uygulayacağım teşekkürler.

  2. Ayla dedi ki:

    Güzel sırlar paylaşmışsınız dediğiniz gibi bunları her kadının bilmesi gerekiyor.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.