Hindistan Cevizi Yağının Mucizeleri

Paylaş
 

Son zamanlarda marketlerde, internette ve kişisel bakım, güzellik ürünlerinin satıldığı mağazalarda sıkça görebileceğiniz hindistan cevizi yağının mucizeleri saymakla bitmiyor. İnatçı makyaj malzemelerinin temizliğinden tutun, peeling etkisi gösteren güçlü etkilerine kadar tüm faydalı yönleriyle hindistan cevizi yağının mucizeleri sizlerle;

Hem Mutfakta Hem Ciltte!

Mutfakta kullanabileceğiniz değerli yağlardan biri olan hindistan cevizi yağı, cildinizden çıkarmakta zorlandığınız inatçı makyaj malzemelerini zorlanmadan temizlemenize yardımcı olur. Bunun için bir parça pamuk üzerine oda sıcaklığında beklettiğiniz hindistan cevizi yağından sürerek, cildinize uygulayın. Zorlu makyaj malzemelerinin üstünde 10 dakika beklettikten sonra, cildiniz kolaylıkla temizlediğinizi fark edeceksiniz. Makyajınızı silip temizledikten sonra, ılık suyla cildinizi durulamanız doğru olacaktır.

Banyo yapmadan önce saçınıza uygulayacağınız hindistan cevizi yağı, kuru saç yapısının nemlenmesini sağlayacaktır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra 10 dakika bekleyip, banyoya girebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı tamamen arındırıp banyodan çıktıktan sonra, saç uçlarınıza bir miktar hindistan cevizi yağı sürerek buklelerinize kolayca şekil verebilirsiniz.

Vücut bakımında da önemli etkileri olan hindistan cevizi yağını, vücut neminizi sağlamak için uygulayabilirsiniz. Özellikle el, ayak, diz ve dirsek nemlendirmek için kullanabileceğiniz hindistan cevizi yağını bu bölgelere sürüp, 10 dakika bekletmeniz ve duşa girip cildinizi temizlemeniz gerekmektedir.

Ayrıca içine biraz şeker katarak yüz bölgenize ve tuz katarak ayak bölgenize peeling uygulayabilirsiniz.

Daha birçok mucizevi etkisi bulunan hindistan cevizi yağını, doğal bir ürün olması nedeniyle rahatça kullanabilirsiniz.

Bu yazı 991 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.